Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво правите като сте отчаяни?


Recommended Posts

Мъча едни упражнения от сума време вече месец и отгоре и неще да се получи. Няма да казвам какво щото ще се смеете :cheers:

 

Пробвах с много повтаряне, правих и почивка, една седмца свирих съвсем други неща барем се отприщи и не мога да бутна напред и това.

 

Ясно че с много свирене ще се оправят нещата, но ми е интересно психологически как се карате да продължавате.

 

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич това с упражненията е най-малкия проблем...недей спича, свири си, кефи си се. Няма какво да се отчайваш те нещата се променят с течение на години.

Аз лично отдавна не се отчайвам от упражнения...не щот съм много добър ами щото ми е малко трудно да си осигурявам достатъчно време за свирене, но все пак да кажа...при мен упражненията проработват когато ги вкарам в употреба...смисъл свири разни солца (разписани/ измислени), които съдържат въпросната техника. Другият вариант е намери си някой много по-добър от теб, който да ти изкъртва мозъка със свирене два пъти месечно да видиш тогава каква е надъхвация :cheers:

И друго упражнявай се целенасочено- когато свириш упражнение свири него, мисли за него, концентрирай се. Упражнявай го примерно 20-30 мин. без да спираш изобщо, после посвири малко(смисъл такова за кеф нещо) 5-6 мин. и след това пак упражнението 30 мин. По този начин ще ти е необходимо много по-малко време и ще получаваш много по-яки резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм отебал акдемичността - прУфесор :violin: нЕма :) да ставам, а съм на годинки вече, за да вярвам, че ще стана виртуоз един ден.

 

Просто ми стана интересно как се самомотивирате.

 

А това с лисата на време е най-голямата мъка :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се мотивирам! :read: или си мотивиран или не...много е просто

 

а и наче ако си маниак спортист като мене може да караш понякога на принципа "хеви дюти" познат още от спорта...демек-свири ти се,не свири ти се,свириш :exclaim: това разбира се само понякога за да не изкрейзиш

 

иначе ако не ти се свири никой не може да ти помогне...

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се мотивирам! :read: или си мотивиран или не...много е просто

 

а и наче ако си маниак спортист като мене може да караш понякога на принципа "хеви дюти" познат още от спорта...демек-свири ти се,не свири ти се,свириш :exclaim: това разбира се само понякога за да не изкрейзиш

 

иначе ако не ти се свири никой не може да ти помогне...

ми така е да...то иначе не става...не може все да ти яко..честно казано много рядко ми е яко, ама пък тогава ми е много яко и за това Heavy Duty

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотивацията на мен ми е въпросът Чистач на кенефи или музикант??

Кое си избираш ?Ако искаш да си музикант место да си бъркаш в носа сядаш да свириш.(метафорично казано)Това ми е мотивацията.Колкото до упражненията,задължително метроном,много помага.Ако се мъчиш да направиш съответното упражнение в темпо200 просто направи темпото на 100 и го свири нон-стоп докато не стигнеш желаното темпо(аз поне така правя). Може да пробваш да се мотивираш с Денис Чембърс(ужасно бързо ги движи тия ръце,направо неестествено),може и да пробваш с някое DVD на Rush.Neil Peart не си поплюва и на стари години свири като 20 годишен младеж.Често споменавам майките им,което е показател ,че свирят доста добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като китарист мога да ти преразкажа думите на учителя ми за една техника:

За тази техника, като че ли трябва повече време да мине, отколкото упражнения. Не е нещо, което знаеш, че два дена чегърташ ли го и ще го направиш на третия. Трябва да мине време да узрее в съзнанието ти, да ферментира ....

Надявам се, че съм отговорил на основния въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като китарист мога да ти преразкажа думите на учителя ми за една техника:

За тази техника, като че ли трябва повече време да мине, отколкото упражнения. Не е нещо, което знаеш, че два дена чегърташ ли го и ще го направиш на третия. Трябва да мине време да узрее в съзнанието ти, да ферментира ....

Надявам се, че съм отговорил на основния въпрос.

абсолютно,хубаво го е казал учителя ти! :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се мотивирам от собственото си неможене и желанието ми да започна да мога. Истината е, че на всеки му се отдават различни неща. Затова и има такова разнообразие на стилове и различни почерци. Дори една и съща хватка, изпълнена от двама различни барабанисти, носи отенъка на личното чувство и интерпретация. Има барабанисти, които не разбирам, не мога да вадя и не мога да просвиря посмъртно като тях. Ще кажа за един: Щефан Кауфман... И... Още един (Бог да го прости!) Мик Тъкър... Интересното е, че не са известни, много са добри и... никой не свири като тях... А упражнението, ако го копаеш в супер бавно темпо и го мислиш ръка по ръка и крак по крак, като броиш - няма начин да не стане някога. Победата над себе си е най-сладка! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички казахте МНОГО верни неща :nono: .Бавното темпо няма как да не помогне .Всеки се кефи да изсвири нещо бързо ,но нали зада изядеш целият хляб трябва да се започне с кората(не важи за хора ,които обичат корите на хляба :nono::metalist: )-демек найстина е много скучно да правиш някакво упражнение в темпо примерно 50 ама това е пътя към добре изсвиреното упражнение :metalist::nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха.Етва е много свеж вапрос. :headbang::) аз ли4но се налимав сас промишлени коли4ества бира.и маи за тва не мога си зема изпита/листовките/да се еба и джибрата :think: маи на там отиват нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва с алкохола върши работа..... докато не изтрезнееш :) ама то щото почва да не ти пука какво толкова свириш,почваш да се лигавиш и т.н. аз бира не пия че вместо до барабаните, пазя казанчето в тоалетната,но с текила (заради лимоните,слабост са ми :green: ) или няколко мартинита. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тва с алкохола върши донякъде работа ама е мн кофти на следващата сутрин - ставаш,боли те тиквата и като се сетиш каква е причината за напиването ти става още по гадно.

Може да се самонавивате като си пускате клипчета на групи в които барабанистите са гола вода (примерно някой стар клип на Hanson или пък The Corrs или The White Stripes ).Гледаш 3 минути и колкото и да си отчаян си казваш "маа му дейба може да не съм богат и известен като тва копеленце ама поне държа палките правилно..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.