Jump to content
Българският форум за музиканти

препоръка


Recommended Posts

здрасти.един приятел иска да си зима синтезатор.какво бихте препоръчали до към 600-700 лева.човека слуша метъл и това иска да свири :dance: желателно е да става за свирене в група,наживо и тн и естествено да има повечко инструменти и да звучи добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразтърси се тук в старите теми! Писахме доста по въпроса ;)

Мойто мнение е, че за тия пари е по-добре да си вземе нещо втора ръка дори и да е по-старо, отколкото някое ново грозно Касио или ниските модели от PSR серията на Ямаха... А на старо може да си намери за тия пари нещо жестоко :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен освен ако не познаваш човека, който продава инструмента и знаеш че го продава защото му трябват спешно пари примерно, не е добра идея да се взима 2-ра ръка. Препоръчвам да събере още 100-200 лева и да си вземе нова Йамаха DGX серия - аз съм с такова и съм адски доволен. Варианта за изплащане също е доста изгоден, въпреки че се оскъпява, не тежи толкова. Също така той знае ли разликата между клавир и синтезатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно никаква представа няма.м/у другото и аз не знам ;) каква е?йамаха дгх кви пари е?

п.с.ювиги за какво жестоко нещо говорим? :dance:

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми разликата... ми дълга история. За разликата ше четете литаратура. + синтезаторите не свирят сами, така че тряя да го включва към нещо, а ако не е усилвател влошава звука.... като за начало не е лошо да си вземе клавир ;) . Та DGX сериите на Йамаха са с адски добър звук и за тва ги препоръчвам. Самата свирка е като се тръгне от 700 кинта за DGX 200 и за 1200 до колкото си спомням за DGX 505. Препоръчвам DGX 305. Самата свирка като такава е същата като 505, но без някои от екстрите които можеш да си мушнеш допълнително в нея. Излиза 890 кинта някаде. Ако я земе на изплащане ше му се оскъпи с 50-60 лева, зависи какъв лизинг вземе. Освен това ако това му е първия ше му трябват, стойка и адаптор(минималното че да му върши работа). Стойката най евтината е 40-тина лева, адаптор оригинален е 39 евро... аз лично си зимам куче марка - 2000 ампера 12 волтов: върши същата работа за 12 кинта, само дето гърми на 1-2 месеца. Ако ше го мъкне по репетициони няма да може като китара да си го навре в мешка - ше му тряя калъф. И той е 40 кинта. Отделно ако иска USB, Sustain, Memo Card... Казвам ти ги тея неща защото съвсем наскоро и аз си купих нов инструмент. И да.. най скъпо излиза да си клавирист. Клавиристите също бачкаме със сетове и си сметни колко ше е да си направиш сет от 2 свирки, добра стойка че да не ти се клати и екстрите към тях... ;) Много горещо препоръчвам да си вземе свирката на лизинг, защото иначе е непосилно за средния българин. DGX 305 излиза 60-70 кинта на месец ако си ги земеш с цялото оборудване. И така една година. Това е инструмент, с който трябва да искаш да се занимаваш иначе парите не си струва. Просто сметни за тея пари колко бира може да си купи човек... :green: :):dance:;):D

Редактирано от NoSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алооооу,вие откачихте!разлика между клавир и синтезатор!в предишни теми съм писал,че няма такава дума клавир!камо ли да има разлика между клавир.ми що не ми кажете разликата между самосвирка и йоника :cheers: или мастъркийборд и уоркстейшън!я се спрете!това с просто различни модификации.

по темата-момчето да събере общо 1000лв и да си вземе нещо на старо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ше събира да си взима нещо наведнъж наистина да си вземе на старо, но все пак да внимава от кой го взима. Примерно от разпродажба в репетициона е мн лоша идея :D

 

П.П.

в предишни теми съм писал,че няма такава дума клавир!

Има 2 клас-а на инглиш - Keyboard и Sintezer. Разлика има, даже ме светнаха точно каква е в темата "терминология" :D

Редактирано от NoSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както пише небезизвестнич модератор иван доктора:

клавир е немско понятие и се използва за клавишен музикален инструмент. Използва се като сборно наименование на различните видове клавишни инструменти.

много общо говорим тук,не е благозвучно,не знам,но изглежда вашето поколение го употребява това повече.за мен не е нормално да се изразявам така:)както и да е....прищевки на един перфектционист...

 

P.S.не ми обръщайте внимание!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре,тоя перфекционист!За безсмислените обеснения и въпроси какво е свирка трябва да питаме тия дето ги правят :green: ,но на много места-албуми на сериозни музиканти -е изписано отделно keyboards от synthesizers

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре,тоя перфекционист!За безсмислените обеснения и въпроси какво е свирка трябва да питаме тия дето ги правят :green: ,но на много места-албуми  на сериозни музиканти -е изписано отделно keyboards от synthesizers

евала!!!поне keyboards или synthesizers е доста по-добре от клавир :) край на офтопика:)

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелдорине, има тема някъде в "купувам-продавам" за една Ямаха S03 за 600 лв. мисля! Това във всеки случай е по-добро от DGX-а по лично мнение :)

 

И пак лично мнение: аз за разлика от Nosoul мисля, че не си струва да си купиш DGX или PSR за тия пари... Един стар Роланд от Д (пр. Роланд Д-50 - страхотен инструмент!) серията примерно е далеч по-добро решение, защото имаш възможност ти да си правиш звуците...Вероятно звуците на Ямаха DGX са по-добри :read: , но пък не можеш ти да си модулираш пачовете! Въобще, човекът трябва да прецени кое му е по-важно и така да избира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече според мен си зависи от музиканта. Ако това му е първата свирка и досега е свирил на пиано, не мисля че ще му е лесно на Роланд. Аз останах с впечатлението че човека търси нещо, които да вади хубав звук и да дрънка любими парчета на тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелдорине, има тема някъде в "купувам-продавам" за една Ямаха S03 за 600 лв. мисля! Това във всеки случай е по-добро от DGX-а по лично мнение :)

 

И пак лично мнение: аз за разлика от Nosoul мисля, че не си струва да си купиш DGX или PSR за тия пари... Един стар Роланд от Д (пр. Роланд Д-50 - страхотен инструмент!) серията примерно е далеч по-добро решение, защото имаш възможност ти да си правиш звуците...Вероятно звуците на Ямаха DGX са по-добри :read: , но пък не можеш ти да си модулираш пачовете! Въобще, човекът трябва да прецени кое му е по-важно и така да избира :D

нито той нещо знае,нито аз :dance: кажи нещо повече.каква е разликата,кое е по-добре и тн.роланд д-50 какви пари е?на старо за колко може?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.