Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Roland Va7


Recommended Posts

Здравейте, преди 2 дена като си пуснах синтезатора на екрана ми изписа ( kalibration touch skreen) за първи път ми се показа такъв надпис от като го имам, разбрах че това е калибриране на тъч скриина натиснах тези точки които се показаха и надписа изчезна но след това разбрах че пич бендера не работи. Един колега ми каза че с калибрацията на екрана се калибрира и пича но явно аз не съм го направил както трябва имало някаква комбинация от копчета за да се появи отново тази калибрация ако може някой да ми помогне ще му бъда много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

значи гасиш клавира и задържаш piano one touch i intro и и го цъкаш тва е но ще ти трябва операционна система за клавира

Редактирано от ianiiliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инсталирах на ново софтуеара, стигна до тук *** SYSTEM LOAD ***

 

Program Loading… COMPLETED

Program Checking… COMPLETED

Flash Updating… COMPLETED

<< TURN INSTRUMENT ON AGAIN >>

 

 

рестартирах клавира и го пуснах отново както пише и уж трябваше да се появи вапросната калибрация, но нищо не стана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега! Аз не съм работил с този клавир,но щом си преинсталирал операционната система и ги няма тези точки,може би всичко е наред с "пича",но ако не е има вариант да е прецакан потенциометъра на самия пичбенд контролер и след време пак да поиска калибровка.Пак казвам ,че не съм компетентен за тази марка,но дано съм бил полезен.Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.