Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко мои изпълнения


bulby

Recommended Posts

Нещо в последните месеци бях забравил да пея и реших днес да се опитам да наваксам като запиша няколко любими парчета. :)

 

Инструменталите са теглени от нета, за съжаление си имат и бекинг вокали, които не са мои. Записвал съм вкъщи със Shure SM57, че в момента нямам под ръка читав кондензаторен мик. Мисля, че можеше и по-добре да ги изпея нещата, ама ме мързеше да ги упражнявам и да правя повече тейкове :D

 

Ясно е, че има доста какво да се желае и накъде да се работи, та ще се радвам на критика и мнения от страна на по-опитните певци/певици в този форум :D Принципно тези 3те не са ми най-удобните песни като диапазон - най-натурално ми идва ниския баритон, но определено бих искал да стабилизирам гласа си при по-високите тонове и фрази.

 

Otis Redding - (Sitting on the) Dock of the Bay

 

The Rolling Stones - Wild Horses

 

Led Zeppelin - Good Times Bad Times

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино пеене. Иска малко повече емоция и заряд което наистина трудно се постига когато си сам между 4 стени и 1 микрофон.

Дразни ме произношението на някои звуци. Личи акцент. Дразнят ме най вече T D TH E A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме кефи. И мисля, че произношението изобщо не може да се посочи като слаба страна и в трите изпълнения.

 

Друго интересно: SM57-цата се е справил удивително добре с предаването ан специфичния ти тембър, което също много кефи (ако не беше посочил, че е записвано с него, щях да предположа, че става дума за кондензаторен от среден към нисък клас...).

 

Не знам от кога не бях чувал някой тук да пее Zepp! Хвала по повода! А това, че има някои нетолкова уверени моменти и че било неемоционално - ми то отговорът е във въпроса, "сам вкъщи 5" не е Уембли :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех беееее

Angermeans, Wild Horses ми е любима песен!!

много приятно ме изненада, направо си я вземам за подарък за 8ми март!!...

много готино, ти си знаеш интонационните грешки(ако не, мога да ги посоча :cheers2: ако ще ти е от помощ)

И друг път съм споменавала, че големия диапазон и добрата техника в поп(=не класическото) пеене рядко могат да компенсират за липсата на приятен и характерен тембър...

това е първото, което човек(музикант или не музикант) чува...

за емоцията съм съгласна, в началото тая меланхолия е перфектна, ако аз трябваше да го запиша, щях да подходя по същия начин, но от 3:23 щях да търся по-концентриран тон с малко повече "плач" в гласа и желание да се оплача на съседите за несправедливостите на тоя свят :D ...

не знам Pif къде чу проблем в произношението ти, аз имах възможност само Wild Horses да чуя, там определено проблем няма...

производството и на гласните, и на съгласните, както и техните комбинации си ти е като по учебник за General American

по-скоро говорим за някои думи, на които не произнасяш завършващата съгласна, но дикцията е толкова спорен момент в поп пеенето (Amy Winehouse примерно ;) )

много готино, после ще чуя и другите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отделеното време и коментарите :thx:

 

За произношението от отдавна съм се усетил, че имам тенденцията да не завършвам някои думи и често при мен думи като "pain" стават "pay":greenball: Относно дикцията и акцента не мога да кажа, никога не съм работил над това в пеенето си, защото езика го говоря от малък и тн. Но наистина е добре да обърна внимание и на това.

 

Вяра - Ако искаш по-скоро чуй "Dock of the Bay", дивите коне и на мен ми е твърде любимо парче, затова и го записах, но иначе ми е доста некомфортно за интониране, когато се опитвам да следвам вокалната линия на Джагър. Мик си е голям, колкото и да го критикуват си има супер яко и специфично пеене. На Led Zep също фалшивея на места, ама тва е по-скоро от това, че бях уморен като го записвах и на по-високите части в края нещо се хвърлих да пея по-раздрано за повече пауър, вместо да търся чисто и вярно изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре,браво :greenball: спокойно можеш да заработваш в някой черноморски курорт лятото и не само ... :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сакън нидьей!!! :icon_shithappens:

хихих не знам за Черноморието, но ще следя да не се скатаваш в джема :P

 

чух Док ъф дъ бей

сега ми е ясно какво има предвид Пиф.

на първо слушане впечатление правят dock, time, everything, thousand

и опората на украшенията на time

аз лично не съм фен на употребата на вокал фрай така както ти започваш примерно

I'll be sitting when the evening comes (просто не ме кефи, пък и тук младежите прекаляват може и от това да е), но: въпрос на лично мнение

обаче отново какво да ти кажа, тия"грешки" бледнеят...

първо много се радвам като чуя красив, резонантен глас :wub:

ако се абстрахираме от интонирането на места, мнооооого приятен за слушане и АНГАЖИРАЩ тембър...ни йе за ристурант туй хихи

определно трябва да пееш в джема (аз поне не те бях слушала досега)

а на 0:58 и по-нататък на едно др място чувам нещо като аларма на кола хихих

мове би е имитация на чайки в трака :secret: , обаче аз като слушах за пръв път станах да се оглеждам кво се случва долу, че е малко gangsta мах'лата ;):hysterical:

 

Цепелинът си го усилих хахаха

припевът малко замазан ми седи: brown-eyed man не се разбира добре

обаче пък от I don't care what the neighbours say така добре влизаш в роля...

да живее раздраното пеене за повече пауър !!!!

както казах...тази песен е подходящо да се слуша с фейдърите яко на север хахах

Марине, мерси за готините кавъри, много ми беше приятно да те слушам :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

10x, това е много ценно мнение, определено ще се постарая повече за следващия път, обръщайки внимание на тези неща :icon_shithappens: За съжаление наистина напоследък имам осезаеми проблеми с интонирането, сигурно най-вече защото вече пея рядко и не правя абсолютно никакви упражнения и разпявания. В джема може да се включа вокално някой път, ако някой пусне трак, който да ми "влезне".

 

А за Черноморието едва ли, не мисля, че съм много подходящ за целта. Препочитам да пея само в авторските си парчета, а тези кавъри ги изпях щото ме кефят ;) Всъщност планирам да пусна и един на Marvin Gaye, но е доста пинизчийски и изисква по-сериозен подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.