Jump to content
Българският форум за музиканти

Двуструнен бас


gearhead

Recommended Posts

направо цепи мрака !!! ... сложи му един щепсел накрая да е още по идеино и никои да не знае какво е тва ама всеки да го е страх .. ехехехеххех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече направо ма смая зная че хората си правят такива ам ане се бях заинтересовал браво изглежда добре само дето ще е хубаво да си купиш струни за бас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с vhcs, и аз отдавна мисля за китара с контакт вм. букса, даже може да се ползва за балансиран сигнал :punk_guitar: а кабелът със щепсел накрая може да играе роля на колан (:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...чака за пребоядисване.... :headbang:

 

щото бързах и го сглобих преди да е изсъхнала боята напълно.Целия се надраска и обели по ръбовете :cheers2: .Сега ще е бял и ще изчакам няколко дни преди да го сглобя.Къде да кача семпли после.Кажете някой сайт (ако може да е без регистрация).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам нарочно си сложил тоо винкел да не се измята грифа....

Иначе кърти отвсякъде.... Евала! Запали ме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминиевите изпълнения в тубата са много яки, дори и на мен ми се иска да си направя, но нямам идея откъде да взема плътен алуминиев профил с подходящи размери. Ето малко линкове:

 

 

 

 

Иначе по проекта на колегата gearhead и аз бих коментирал Т-образната форма. Тоя "напречник" наистина не виждам защо трябва да го има. Ако се изреже профила по подходящ начин дори можеш да извиеш част от него и да направиш струнника от същото парче стомана. Щом казваш, че това работиш едва ли са нужни повече обяснения :huh:

 

Як проект!

 

Поздрави,

Марин

 

Всъщност там могат да се напъхат електрониките. Някой волюм, тон, жакче... Освен това може би играе роля при баланса. Имал съм китара, на която грифът килва надолу и не е приятно все да го подпираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Най на края пробвах да запиша нещо.Качеството на записа не е особено добро и от време на време ,като дръпна по-силно струната и пращи нещо...за първи път записвам :greenangel:

 

Та ето го :

2 string bass - sample

 

Записът е правен на guitar rig.Тук вече съм със струни от бас .Взех Ре и Сол , защото Ми и Ла не могат да се опънат добре на толкова малка мензура явно...

 

Днес ще гледам да кача и малко нови снимки на вече завършения инструмент :)

Редактирано от gearhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.