Jump to content
Българският форум за музиканти

пиано


rock__fan

Recommended Posts

Здравейте на всички решили да обърнат внимание на темата ми. От малък искам да свиря на пиано и убедих родителите ми да ми го купят за седемнайстия ми рожден ден от интернет едно пиано , но проблема ми е друг не знам алсолютно нищо нито ноти нито каквото и да било а градът в който е малък и няма нито учители нито мизикално училище или друго помезно място като музикален магазин например. ще се радвам ако ми помонете да открия нещо в нета.

Благодаря: Ваш Антонио

Редактирано от rock__fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Добре дошъл.

И аз съм начинаещ, но за щастие съм в София и тука има доста учители.

Ако имаш желание не се спирай, нищо че си от малък град.Тука(във форума) хората ще ти помогнат, кой с каквото може.

Та на въпроса.

1.Хубаво е да споменеш къде живееш за да ти препоръчат учител

2.Какво е пианото и какво му е състоянието защото може да има нужда от акордиране ( да свири тоновете правилно)

3.Аз лично си купих "Начална Българска школа", но изобщо не съм доволен.Добре, че учителката ми е умна ( по преценка на начинаещ все пак).

 

Можеш и сам да се научиш, ама ще ти е много трудно.

Даскалите знаят разни упражнения и техники, и ти ги показват.В нета не знаеш какво да търсиш.

 

един бонус от мен :cheers:

 

пръстите имат номера, като палците са 1 и така до кутретата, които са 5.

свали си гама "До МАЖОР" и там под нотичките са написани пръстите.С това май почваме всички.

А за самите ноти има тонове упътване кои са и къде се намират на петолинието.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.