Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за няколко актуални соло бленди от поп-фолка


EuroDance

Recommended Posts

Колеги, в последните 1-2 години масово в комерсиалния поп-фолк се използва една солова бленда и редица нейни добри имитации. Питането ми е от какъв източник идват - Korg Pa800/Pa2x или нещо друго? И под какво наименование могат да се намерят в съответните свирки?

 

Прилагам 5 кратки откъса с въпросните бленди:

 

http://dox.bg/files/dw?a=d3b3235159

http://dox.bg/files/dw?a=57634a53b4

http://dox.bg/files/dw?a=6acbec5c90

http://dox.bg/files/dw?a=c10845887e

http://dox.bg/files/dw?a=722268771e

 

Предполагам все някой използва някоя от посочените и може да отговори на въпроса ми!

 

П.П.: И още нещо - самите бленди какво представляват като waveforms? Обикновени saw вълни с бавен моно фазер и модулация на pitch-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ти казвам,че това не са бленди правени на па800/па2 . Голяма част от тези звуци са правени s moss board на корг тритон,както и от безброй виртуални VST синтезатори чрез компютър,също така и от стари аналогови синтезатори (yamaha dx , casio cz) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ти казвам,че това не са бленди правени на па800/па2 . Голяма част от тези звуци са правени s moss board на корг тритон,както и от безброй виртуални VST синтезатори чрез компютър,също така и от стари аналогови синтезатори (yamaha dx , casio cz) .

Да, това е ясно, но доколкото съм чувал ги има вградени на някой от Korg-овете (не Triton), предполагам си имат някакви имена самите пресети, с които са популярни сред чалга-клавиристите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа как са наименувани, но тази бленда без семплиране от друг клавир не може да се изкара от фабричните звуци на па800 или па2!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са семплирани тонове (от три тона) с готов ефект-делей ревебр,не всяка свирка ги чете ( по-малак клас свирки блокирват).

Става въпрос за така наречените бленди на(гайда, кавал и др.)

Удоволствието ще ти струва от 4000 до 7000лв.

И тук нестава въпрос за подобни, или ги имаш точните или нямаш нищо. :punk_guitar::hysterical::)

Редактирано от misho.d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега! С много софтуерни синтезатори можеш да направиш тези зввуци,но трябва да се поиграеш.Мисля ,че специално звука от 1-вия линк, който си постнал е от КОРГ М3(лично мое мнение),но може да се справиш и без 4000 -7000 лв,(Да изввинява колегата).Не е задължително да са семпли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са семплирани тонове (от три тона) с готов ефект-делей ревебр,не всяка свирка ги чете ( по-малак клас свирки блокирват).

Става въпрос за така наречените бленди на(гайда, кавал и др.)

Удоволствието ще ти струва от 4000 до 7000лв.

И тук нестава въпрос за подобни, или ги имаш точните или нямаш нищо. ;):D:)

Изввинявай,но ако ти я имаш"така наречената бленда"като семпъл,това не означава,че няма как да се направи.И какво значи "по-малак клас свирки блокирват"?Какво искаш да кажеш?Хем семпли ,хем "блокирват"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колегите какво умувате не знам, вече всеки музикант с народно и поп фолк свирене(на живо) ги има, а тези който (уж) са специалисти по блендите съм ги чувал.

Слушай сега моят съвет: Ако мислиш че имаш добра свирка(ПА80 ПА800 и т.на т.) Ако мислиш че свириш в реално време :drummer:

Отиди в първата кръчма помоли се на колегите да ти свалят на флашка или на дискета семпли на гайда кавал и акордеон и това е.

Бре бре бре то голяма тема стана за един чалгаджийски семплер.

И още нещо, с тези измислените тонове класика няма да свириш. :thumbs_up::godbless:;)

А защо не попиташ дали има семплирано пиано или китара.?

Редактирано от misho.d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@misho.d - С извинение, колега, но тия бленди нямат нищо общо с кавал или гайда. Това са електронни звуци, а не семплирани акустични, ако ще и с 50 ефекта да са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти най-накрая ме разбра бре, браво.

На мен не ми обяснявай какви са, а обясни на тези чалгаджий дето ми напълниха пощата с молба, (ажаба) как се правило гайда. ;):greenball::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти най-накрая ме разбра бре, браво.

На мен не ми обяснявай какви са, а обясни на тези чалгаджий дето ми напълниха пощата с молба, (ажаба) как се правило гайда. ;):greenball::hysterical:

Добре, но това няма нищо общо с темата и звуците, за които се пита в нея. Нито пък аз имам общо с въпросните "чалгаджий", които са ти спамили пощата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Това са семплирани тонове (от три тона) с готов ефект-делей ревебр,не всяка свирка ги чете ( по-малак клас свирки блокирват).

Става въпрос за така наречените бленди на(гайда, кавал и др.)

Така колега виж може да съм малак и нов в занаята ама не и глупав с малко търпение и желание направих три кавала , несъ точно като семплирани обаче звуи горе-долу като семплирани ето ти клип. http://dox.bg/files/dw?a=1e10c14a04 извинявам се за качеството на клипа и за внезапното свършване ама ми паднаха батериите на апарата

Редактирано от _Pippo_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.