Jump to content
Българският форум за музиканти

Електрически Барабани


Recommended Posts

Някой може ли да ми обясни техническото устройство на работа на електрическите барабани и по-конкретно превръщането на удара на палките в импулс... откъде мога да намеря такива елементи и т.н сванахте накъде бия :blink:

 

много ще съм благодарен ако някой се отзове :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми доколкото съм запознат, работата става с тригери- нещо като примитивен вариант на микрофон, чиято цел е да засече единствено момента на удара и силата му- нещо като микрофончетата на апаратчетата за мерене на кръвно налягане. После има една машинка, където отиват сигналите от тригерите, която един пич барабанист ми каза, че се наричала перкутер и най-общо казано май представлява семплер- една колекция от звуци(на ударите на всички видове барабани). Принципа е прост- удряш касата, тригера записва момента и силата на удара, праща го в перкутера и се изпълнява bassdrum.wav с определената сила на звука.

 

Вероятно са измислени и по-интелигентни сензори- примерно да отчитат дали удряш чинела по периферията или централно и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин да си направиш сам "електрически" барабани е да си купиш тригери и д аги сложиш на някакви стари барабани иli дори на глухи барабани.следващото което ти трябва е модул за барабани ,примерно Yanaha DTX или Yamaha DTXPRESS или някаква друга марка които са специално направени да превръщат електронните импулси в звуци и имат памет с най-различни семпли.За тригери можеш да използваш тези които се продават в магазините и са специално за барабани,но върши работа и обикновен пиезокридтален адаптер за китара.Тригерите работят на принципа на кондензаторните микрофони.вибрацията на предизвикана от удара на палките се улавя от диелектрик които е съставен от две полупроводникови пластини.Когатоте се допрат се получава импулс който се предава към модула който го усилва и обработва.електронните барабани работят на същия принцип но с доста по-усложнена схема,при тях диелектриците са поставени под повърхността на падовете и то на разли4ни места.като в зависимост от това къде удариш може да се произведе различен звук.Другото предимство на фабрично произведените електронни барабани е че (на някои модели) има динамика,което с барабани собствено производство е почти невъзможно да направиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да вметна че и клавир може да изпълнява ролята на банка и ако е добър,доста по-добре от евтините модули:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е,но друго си е да седнеш на един готин DDrums,като заговорихме за студио:)няма нищо по-хубаво от живия звук!!!иначе тригерчета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе,марката нема значение :unsure: ,тя е личен вкус,иначе си прав,само дето и за на живо не предпочитам тригери,по много причини които не мисля че някой има сериозен интерс да научи затова нема да ги споделям:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе,марката нема значение :no: ,тя е личен вкус,иначе си прав,само дето и за на живо не предпочитам тригери,по много причини които не мисля че някой има сериозен интерс да научи затова нема да ги споделям;):)

ъхъ, получава се тригерерия :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе,марката нема значение :no: ,тя е личен вкус,иначе си прав,само дето и за на живо не предпочитам тригери,по много причини които не мисля че някой има сериозен интерс да научи затова нема да ги споделям;):)

ъхъ, получава се тригерерия :lol:

хахаха!!! :happy::godbless: :green: :green:

 

кефи ме спора тригери срещу акустика.... :read: :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето тук има една дискусия относно изработката на е-drumset. В едно от мненията накрая е сложено и демо на изработения инструмент.

 

Изработка на е-drumset

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе,марката нема значение :no: ,тя е личен вкус,иначе си прав,само дето и за на живо не предпочитам тригери,по много причини които не мисля че някой има сериозен интерс да научи затова нема да ги споделям;):)

ако нямаше значение,все още щеше да свириш с тактон или амати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе батеее....аз говоря за СЕРИОЗНИ марки и сериозни серии...че разликата е минимална.....:no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.