Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall 100 Serial Number 7026


metalhammer

Recommended Posts

Провокиран от поста на нашия уважаван съфорумник DOCC реших да пусна тази тема касаеща един от най известните усилватели на Хендрикс.

 

Става въпрос за маршал сериен номер 7026 притежаван от Хендрикс .

 

Свирил е с него на участия като: Monterey Pop Festival in 67 , 14th Nov 67 at the Royal Albert Hal

Това е бил усилвателят номер 1 във веригата винаги е свирил с него ,а не бек ъп.

 

Историята е интересна.

Rich Dickinson намира обява във пресата, че ампа се продава за 65 паунда.

 

Купува го и го притежава до днес.

 

Преди няколко години от Маршал амплификейшън пуснаха малка серия такива усилватели като са ползвали точно този амп за отправна точка (изучен в подробности и репликиран).Серията е ръчно изработена.

 

Ето няколко снимки на ампа:

Val%20Wilmer%20albert%20hall%20hendrix.%20Marked.jpg

 

DSC_0482.jpg

IMG_8002.JPG

 

Собственика пази до ден днешен ампа както го е купил с крайни лампи кт 66 с каквито е свирил за последно Хендрикс . ( а не типичните за маршал ел 34 )

Повечето инфо нагоре е от сайта http://www.richdickinsonsdf.co.uk/hendrix_amp.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хората като мене на които им е интересно как изглежда отвътре ето няколко снимчици:

 

клик

 

клик

 

клик

 

и едно клипче как звучи репликата

 

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

This amp just drips Voodoo and frankly I don't want to sell it to someone who wont appreciate it. It is a piece of Jimi's and My history.

На това му се вика "ключът от бараката". Наистина, не бива да се продават или подаряват ценни неща на хора, които не са в състояние да ги оценят. Парите не са определящи.

Дими, смяташ ли, че тези снимки ще бъдат оценени по достойнство от преобладаващата част от форума? Аз не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм фен на хендрикс макар да свиря с лява ръка...

Но за 65 паунда да купиш подобно нещо си е голям удар...

Аз в момента правя солдано с Ел34 и ецц83 и ми излиза по-скъпо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се намерят хора ди ги оценят....

 

А иначе кой какво си прави и за колко мисля ,че е офтопик за тази тема и не намирам връзка между думите DIY , soldano , Хендрикс Маршал тук в тази тема - по скоро е за другия раздел - там ще обсъждаме наволя.

 

65 паунда 1971 година са били цяло състояние !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да,аз просто не прецених през коя година се случва всичко това :hysterical:

Иначе тази тема ме накара да се образовам в Уикипедия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.