Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде мога да намеря


Recommended Posts

Въпросът е следният, имам един орфей от 20-на години който вече има сантиментална стойност, пък и все още става за свирене, но нещо е загубил блясъка си. Поучукан е по ръбовете и розетката е много зле. Като я гледам е някакъв вид лепенка, та си мислих че би трябвало да се продава по магазините, но проверих в 1-2 но само кимаха с глава.

Някой ако е виждал да продават такива моля да сподели.

Може да ми помогнете и с познанията си - как да възстановя черните кантове по тялото.

И лакът се е поулюпил на места, но мисля че няма да успея да го сваля и т.н. - по-скоро бих я развалил ако опитам.

По скоро внимателно бих минал местата с нов лак(ако зная какъв се използва) и леко шлайфане???

Ще съм благодарен на всякакви идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си извадих от тук.След това е увеличаваш и обработваш на фото-шоп, разпечатваш, принтираш на цветен принтер, залепваш на мястото, лакираш(спрей) и туй то...По магазините- изключено да намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпечатах я на най обикновена принтерна хартия.След това я ламинирах, обаче в последствие разбрах че след като изрежеш розетката започва да влиза въздух от страни и ламината се разхерментизира...Затова я лепнах на право с двойно залепващо тиксо , след това запечатах с нитроцелулозен лак на спрей.... и заспа.За да не се разлее боята не трябва да заливаш обилно лепенката с лак, а започваш с много къси пръски колкото да има някакво количество лак което да направи първоначален филм...След това вече може да пръскаш по-обилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.