Jump to content
Българският форум за музиканти

Група Sabotage (Русе)


Recommended Posts

Да защото пръстите ми бяха замръзнали а студиото беше като хладилник

и да ще спреш до тука щото нямаш друго

 

ПП. Да вметна че записването на 2те песни отне 7 часа, а моето стоене в кабинката беше 15 мин макс

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И не моя глас се налагаше постоанно да се повдига или сваля

Така че това не се брой, стреляй отново :secret:

Аз мога да си оправдая пръстите със ужасния студ, но ти гласа си не можеш

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къв ви е спора и въобще не ме интересува.Тук е тема за авторската музика и коментари се пишат по нея!Аман вече!

 

Доколкото парчетата: Слънце в Мрака ми хареса и като композиция и като всичко,но другата песничка мисля,че нещо и липсва,но нямам идея какво :thumbs_up:

 

Мога да ви кажа само браво и успех занапред :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стилът е поп-рок.

Песента "Слънце в мрака" лесно се запява - значи е поп.

Има соло-китара - значи е рок. :punk_guitar:

 

А сега по същество:

И двете песни имат "учебен характер" и ми звучат елементарно.

Не знам защо е необходимо соло-китарата да повтаря тон за тон темите от припева - това е похват, който мотивира агитката, докато звучат футболни химни.

 

Позволявам си съвсем искрен коментар, защото чух и двете парчета от подфорум "Вокали" и наистина си помислих, че става дума за деца, които се учат на нещо - да ме прощавате.

Но тук разбрах истинската възраст на участниците.

 

Не вземам страна по спора и не толерирам махленски препирни - разменяйте си "реплики" с музика, така всички ще спечелим.

Според мен имате база и за по-амбициозни опити! :thumbs_up:

 

Успех!

 

-----------------------

П.П. Пише се отделно: НЕ ЗНАМ.

Глаголът е "знам", а "не" е отрицателна частица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Sboy :thumbs_up: Бряг на любовта е малко по-спокойна, докато в "Слънце в мрака" има повечко електрическа китара и бийта е по-забързан и когато баса се изсвири на слап качествено (както сегашния ни басист прави) песента става страшна :punk_guitar: Но всички си имат предпочитания :) Момичетата примерно харесват повече "Бряг на Любовта" и тя има много повече прослушвания от колкото "Слънце в Мрака" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angelina мерси за искрения коментар, права си, солата се свирят тон по тон :punk_guitar: И си права че звучят малко "елементарно" (все пак са ни първите песни) :thumbs_up: В момента работим над още 3 като 2 от тях може да се каже че са готови :) Там и китарката е просто жестока (според мен), но като ги запишем ще си покаже :) И в моя защита мога да кажа, че дори и по-известните групи в момента не са започнали от самото начало с брилиантни песни :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Песничките ми харесаха , но имам няколко въпроса ? Къде са правени записите ? На първата песен пианото има много баси , а китарата много високи . Моето мнение е , че и двете песни трябва да се вдигнат поне с тон , два , защото много леко ги пееш и няма хъс или агресия . Всеки го дефинира различно . Надявам се , че търпите критика и не се сърдите . Мога още съвети да дам стига да желаете . С уважение за труда .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Песничките ми харесаха , но имам няколко въпроса ? Къде са правени записите ? На първата песен пианото има много баси , а китарата много високи . Моето мнение е , че и двете песни трябва да се вдигнат поне с тон , два , защото много леко ги пееш и няма хъс или агресия . Всеки го дефинира различно . Надявам се , че търпите критика и не се сърдите . Мога още съвети да дам стига да желаете . С уважение за труда .

 

Разбира се че търпим критики :whistle: Прав си относно монотонността, съгласен съм и аз :) Но на пияното басите са добри, може да се бъркаш от бас китарата нещо :) А по-нататъчните песни ще ги вдигнем, гласът ми се развива, става по-висок (всички покрай мен го забелязват) :) Благодаря ти за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички аз съм клавириста на групата и автор на двете песни за свиренето на солата тон по тон мога да кажа следното нещо: 1.акордите се изграждат посредством скали 2.скала е поредица от ноти които се използват за да образуват акорди и също така да се пишат сола.Това е елементарна теория по музика за 5 клас!!! 3.А повтарянето на припева тон по тон е класически метод за да накараш публиката да пее заедно с теб!!! И най-важното ако смятате че не сам прав слушайте песни от групите БТР,Сигнал,Щурците,Bon Jovi,The Beatles и много,много други .

Редактирано от ivan_muzikanta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли още малко да разкажете за процеса на записването, че ми стана интересно? :thumbs_up:

 

Иначе парчетата си звучат като хитово демо.

И кажете бихте ли си пуснали някоя от песните спонтанно, да кажем вместо да напишете в winampa .... Елмаз и стъклко, а слънце в мрака

Определено, но ако бъде записано/смесено по-добре, както и ако текста бъде редактиран.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сме! :thumbs_up: Аз даже съм свирил в една банда, Вайпър (като твоя ник) на клавир преди време...

Но ако ще покорявате БГ - с "мек" текст няма да стане!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо да се представя: казвам се Николай и в моето студио бяха правени записите. Момчета, страхотни сте, давайте в същия дух. За човека, който твърди "... ако бъде записано/смесено по-добре ..." да каже кое не му харесва и следващият път ще се постараем да стане КАТО ЗА НЕГО!!!!!! Следващия път ще се постарая да стане ТОЧНО както в твоите записи в myspace.com!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo:

Нали знаете, че като снесе някой л@йното у вентилатора, никой не остава чист...

 

Освен да паднете на хората в очите, с тия сценки друго няма да стане. А колкото до песните - не можах да ги чуя, не тръгнаха в нормалното време, а и вече не смятам да пробвам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.