Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуерен проблем?


maringtr

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро си взех M-Audio Fast Track. Интерфейсът работи перфектно, но установих един малък проблем.

 

Включвам картата в USB, пускам си DAW програмата и започвам да прослушвам даден трак. Имам звук само в изхода за слушаликте, а в този за мониторите - нищо. Т.е. ако вържа слушалки - чувам през тях, но в мониторите не звучи абсолютно нищо. Проблемът се решава, когато "рестартирам" интерфейса (т.е. измъкна кабела от USB и го включа отново). Понякога след 1, понякога след 2-3 рестартирания, нещата се оправят и вече имам звук в мониторите. Сега въпросът ми е - софтуерен ли проблем е това или да нося интерфейса на гаранционен ремонт? За уточнение - компютърът ми има 2 саундкарти и подозирам, че може да става някакъв конфликт между двете. DAW-а съм го настроил да работи само с M-Audio-то и да игнорира другата карта.

 

Конкретният ме интересува: за софтуерен или за хардуерен проблем ли става въпрос? Пускам темата в раздел софтуер, защото подозирам първото.

 

Очаквам вашите мнения и препоръки!

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, с каква карта работиш в DAW програмата, имал съм такава машинка, а звуковата ми карта е 1010LT. Тя ми е настроена от Cubase-а да работи с нея, а като искам да си направя аудио трак и да си чувам китарата от fast track-а си правя един bus трак моно и си избирам сигнала от fast- track-а.. Нещо не правиш ти както трябва :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че проблема е в мен :thumbs_up:

 

Работя с Nuendo и съм го настроил да ползва за output и input само M-Audio-то

 

Другата ми карта - Creative - я използват всички останали програми и ми е default карта в аудио настройките на Windows-a

 

EDIT: обаче сега се сещам, че когато проблемът се случи, не съм поглеждал Nuendo-то какво е "решило" да ползва за output

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.