Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара от САЩ до 150$


don_kosme

Recommended Posts

Здравейте. Бихте ли ми препоръчали акустична китара от САЩ до 150$ (директно модел ако може). Аз живея тук, но не разбирам от китари. Искам да я взема за подарък на баща ми. Той не е професионалист, но свири сравнително добре главно руски романси (старата гвардия). Също така в кой сайт са най на оферта ? Гледах амазон и guitarcenter за сега. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

В кой град си? Преполагам, че има Guitar Center и/или Sam Аsh около теб. Иди в магазина и виж какво имат. Бих ти препоръчал да разгледаш акустичните китари Ямаха (според мен те предлагат най-добро съотношение цена/качество за най-нисък клас акустични китари). Ако не си притиснат с времето (тоест подаръка ти трябва за след няколко месеца, може да поръчаш онлайн. Musiciansfriend.com е от най-евтините сайтове. От друга страна, Guitar Center имат политика, че ако отидеш в магазина с изпринтена оферта от друг магазин (онлайн или нормален), която е по-евтина от тяхната, те ще ти го продадат на по-евтината цена (предлагат най-ниските цени в САЩ един вид).

 

Конкретен модел - Yamaha F310. Приятна китара. Доста по-добър тон от малко по-евтините модели на Ямаха (F335 например). Преполагам, че се дължи на Solid Top, който F310 има. Има опция и да я купиш с калъф, тунер, няколко комплекта струни, перца, колан и още нещо :) Моделът е F310P (pack). Този модел не съм го засичал от доста време обаче, може да не го произвеждат вече (но остава варианта да го потърсиш на старо).

 

Ако искаш да купиш китара втора ръка. В САЩ най-използвания интернет сайт за ВСИЧКО (коли, китари, музиканти, работа, стаи под наем и какво ли още не) е craigslist.org . Предполагам го знаеш, но може да не си се сетил да погледнеш там. Разделен е по щати и градове. Купуваш локално :godbless:

 

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

В кой град си? Преполагам, че има Guitar Center и/или Sam Аsh около теб. Иди в магазина и виж какво имат. Бих ти препоръчал да разгледаш акустичните китари Ямаха (според мен те предлагат най-добро съотношение цена/качество за най-нисък клас акустични китари). Ако не си притиснат с времето (тоест подаръка ти трябва за след няколко месеца, може да поръчаш онлайн. Musiciansfriend.com е от най-евтините сайтове. От друга страна, Guitar Center имат политика, че ако отидеш в магазина с изпринтена оферта от друг магазин (онлайн или нормален), която е по-евтина от тяхната, те ще ти го продадат на по-евтината цена (предлагат най-ниските цени в САЩ един вид).

 

Конкретен модел - Yamaha F310. Приятна китара. Доста по-добър тон от малко по-евтините модели на Ямаха (F335 например). Преполагам, че се дължи на Solid Top, който F310 има. Има опция и да я купиш с калъф, тунер, няколко комплекта струни, перца, колан и още нещо :) Моделът е F310P (pack). Този модел не съм го засичал от доста време обаче, може да не го произвеждат вече (но остава варианта да го потърсиш на старо).

 

Ако искаш да купиш китара втора ръка. В САЩ най-използвания интернет сайт за ВСИЧКО (коли, китари, музиканти, работа, стаи под наем и какво ли още не) е craigslist.org . Предполагам го знаеш, но може да не си се сетил да погледнеш там. Разделен е по щати и градове. Купуваш локално :godbless:

 

 

 

Поздрави,

 

Петър

 

Мерси много за съдействието. Живея в Chicago. Сега ще потърся в сайтовете за тази Ямаха. Какво мислиш за китари като Fender, Ibanez, Washburn ? Гледах в guitar center, че имат модели до 150$

Редактирано от don_kosme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново!

 

Fender, Ibanez, Washburn са от водещите марки китари, но аз ЛИЧНО предпочитам Yamaha, когато става дума за акустични китари. Въпрос на вкус.

 

Щом си в Чикаго, Craigslist е много добър вариант - убеден съм, че има безброй оферти за акустични китари на старо. Със сигурност ще намериш нещо на добра цена и в добро състояние.

 

 

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление тази Ямаха F310 я нямат. Намерих следните модели. Коя си заслужава ? :) Всичките са около 150$

 

Fender DG-60

Yamaha F335

Yamaha F325 Dreadnought

Ibanez SGT120 SAGE

Washburn D100DL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.