Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем със синтезатор


Йорданова

Recommended Posts

Имам проблем със синтезатора-нов е,на 10 дни.При натискане на ниските тонове се чува едно много неприятно жужене,страшно е дразнещо,на какво може да се дължи?Когато свиря на слушалки не се чува,само при нормално свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е синтезатора?

На всички звуци ли го прави това жужене?

Когато е в покой има ли шум, жужене,бръмчене?

щом е нов трябва да има и гаранция. Дай повече инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми ако е с колони и на слушалки няма шум значи е от говорителите на колоните..и ако е в гаранция направо им го тръсни да го оправят там или нов да ти дадът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синтезатора е италиански-Orla stage player.Жуженето и тия гадните вибрации се получават само при натискане на ниските тонове-първите 2 октави,с по-високите тонове няма проблем.Първо си мислех,че не е разположен правилно в стаята-поставила съм го на холна масичка и единия и крак беше на теракотата,а останалите-на килима.Преместих я,ама не е е от това.Ако е от говорителите на колонките защо проблема е само с ниските тонове?

Мъжа ми имаше преди време проблем с едни колонки,едната беше паднала на земята и след това се чуваше същия гаден звук-нещо като ехо и жужене,оказа се,че за нищо не става и затова съм доста притеснена сега за синтезатора.Дайте някакъв съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... и според мен е от говорителите. Може да има някакви боклуци върху мембраната (при ниските тонове тя се движи повече за това се чува това жужене) , а може и да са заминали говорителите. Пробвай като не увеличаваш докрай волумето дали го има проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.