Jump to content
Българският форум за музиканти

Mp3 Player + Метроном О_о'


Recommended Posts

Здравейте отново, искам да запитам дали някой е използвал някакъв PC плеър ,в който да има вграден метроном? защото когато правя някакъв кавър и се опитам отделно да си пусна метроном, хич не ми се получава, обикновено след около 20-ина секунди метронома или избързва или забавя и след още 20 сек. вече няма нищо общо със темпото на песента :/

Приемам всякаква форма на информация,мнения и помощ :hysterical:

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха:hysterical: Забързва, забавя... така правят метрономите:cheers2:

 

Опитай с някоя програма за обработка на звук - там това, което търсиш е възможно. Но съветът ми е да не пускаш метроном с аудио записите - трудно ще съвпадне точното темпо и синхрона. А и защо е нужно двете едновременно - хем запис, хем метроном?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото още съм начинаещ (свиря от около година ) и не сум изгладил още мног много неща, включително работата с метроном, темпо и каквото се сетиш още :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия тъп проблем - като си запиша метроном в телефона и после като си го пусна на слушалките след около 30тина секунди забавя много гадно и дразни. Накрая просто се ядосах и реших да свиря с метроном от нета само като съм си вкъщи и се упражнявам. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха:cheers2: Забързва, забавя... така правят метрономите:thumbup:

 

Опитай с някоя програма за обработка на звук - там това, което търсиш е възможно. Но съветът ми е да не пускаш метроном с аудио записите - трудно ще съвпадне точното темпо и синхрона. А и защо е нужно двете едновременно - хем запис, хем метроном?

Колегата е прав. За какво ти е нужен метроном докато свириш плейалонг? Те барабанистите в записите са ги направили с метроном . Следваш ли тях 1 към 1 значи свириш с метроном :hysterical: .

А иначе в момента и аз работя много с него, НО в упражненията.

Според мен, това е твоята цел. Намери си упражнения за каквото мислиш,че ти трябват (ръце, крака, координация и т.н.) и свири с метроном :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Намери си упражнения за каквото мислиш,че ти трябват (ръце, крака, координация и т.н.) и свири с метроном :)

 

Именно!

Упржненията - с метроном, а после - само със записа. А и за упражненията ти препоръчвам бавните темпа за начало - 55-60.

Аз самият вкъщи свиря почти само с метроном. Както аз го наричам - най-добрият приятел на музиканта:)

Между другото имаше една тема тук с линк към много приятен софтуерен метроном. По-старичка...

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :greenangel: Мии аз си се упражнявам с метроном от известно време (към годинка вече) и малко съм дигнал темпото от 55-60 :yahoo: Ма както и да е, тва не е темата, иначе PC метрономи има из гугъл бол :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хм, наскоро открих един малък трик чрез който можеш да си направиш абсолютно точен метроном, но само ако имаш Guitar Pro... :offtopic-001:

Просто на празен трак слагаш перкусии и четвъртини ноти на соло барабанче и си нагласяш определено темпо (за предпочитане без включен RSE за да ти се чува този тракащ/кликащ звук). Наслагваш много, около 200 бара, и експортващ трака като MIDI файл. Не би бил по-голям от 20 kb. Като го пуснеш ще ти вървят ударите по snare drum-a и то без разминаване (мисля че благодарение на MIDI-то?).

Единствения проблем който може да имаш е плеъра да не ти чете миди файлове (като при моя Walkman player, но пък мога да си пускам трака от папката). Ето една проба с темпо 85 ако някой иска да чуе ефекта: http://www.4shared.com/file/187374298/b297...ETRONOME85.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако ще е с GP има и по-лесен начин:

  • Правиш две времена (празни... няма нужда от повече, но ако искаш по-дълго времетраене може и още)
  • Даваш им повторение 99 пъти (не може повече)
  • Пускаш метронома на GuitarPro (търси по тулбара иконка с метроном)
  • Експортваш като WAV
  • Изчакваш да се експортне (в зависимост от темпото... поне 198 времена... може да си почакаш ;))
  • Конвертираш като MP3
  • Качваш си мр3-ката на плеъра
  • Сядаш на барабаните и се опитваш да свириш с метронома
  • Писва ти и си купуваш истински метроном :happy:

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем, не е по-лесно от моето предложение, ама съм пробвал твоя метод (без последната точка) и той също си има забавяне и затова потърсих други алтернативи.

При миди експортването не се налага да чакаш изобщо и не ти трябва никакво конвертиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавяне в смисъл?... :virtuoz: Ако си пуснал RSE и щайгата ти е от миналото хилядолетие може и да има "забавяне" в смисъл "разминаване", но защо по дяволите ти е RSE за целите на метроном? Тик-тик-тик-клик. Плюс, разбира се, всичките му криви размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, къде съм казал, че използвам RSE? И не, щайгата не ми е стара. И аз нямам представа защо има забавяне (в директния смисъл) като го правя по тоя начин, но при мен просто го има. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не се опиташ да броиш и аз свиря от около година и си изградих навика докато свиря да броя,затова сега нямам почти никакви проблеми със клатене на темпо и т.н. ,точно защото всеки удар аз отброявам,затова и почти се научих да вкарвам брейкове на място...Отброяването на ударите му е майката,метронома е божа работа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.