Jump to content
Българският форум за музиканти

бразилска и испански песни?


zahov3

Recommended Posts

за портокола:

Джипси кингс са французи :virtuoz: инъче свирят фламенко нали :beer:

 

а за испанска музика мога да ти говоря много ..ама е като друга вселена.Искам да кажа че фламенкото има и много комерсиални стилове и страшно много изпълнители.

Пако деЛусия е дзвера там,удолствието е пълно ако си намериш видеота.

ако те кефи фламенкото от към комерсиалния му вид може да си потърсиш

Estopa(особенно първите албуми)

Melendi и разни други момчетии..

 

''Истинската'' испанска музика не вярвам да ти хареса,класическото фламенко е много..ъъ спесифично и трудно смилаемо.

А Shakira иам един много готин албум който се казва Donde Estan Los Ladrones който е един от личния ми топ 30 да речем :)но тя е колумбийка и интересното при нея е начина по който пее,това е един вид форма от тяхния фолкклор,нещо като нашите родопски извивки...

 

въобще голяма веселба е испанската музика :godbless:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С течението на времето фламенкото се промения.Ако пуснете нещо на Пако от 60-те и чуете някой от последните му записи ще разберете че въобще не си приличат.Новото модерно фламенко звучи джазово има много поп елементи и т.н.А старото класическо си е бая фламенко братоци...направо те кара да полетиш.Слушайте Сабикас и Н.Рикардо и после Томатито и Висенте Амиго,китаристи има колкото искате...Пако де Лусия е този който го променя.Но за мене най-трудно се свири с певец...акомпонамента е по-труден...а между другото като гледам и слушам фламенко китаристите се чудя как те въобще не грешят.Имайте предвид че свирят с много леки китари и натиска върху струните не е толкова труден.Това го знам от опит и някой ден ако се отбия до Испания или САЩ ще си купя фламенко китара и ще свиря Бах и Джулиани;)Найстина китарата е от много важно значение за един добър китарист.

Бразилската музика си ми е в душата и винаги ще бъде...

 

 

Живи и здрави

 

Честита Нова Година

 

Джанго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, дайте един отговор както триаа на човека бе ;)

 

Тия, с които аз съм що-годе запознат, и са невероятни изроди:

 

Baden Powell

 

Rafael Rabello

 

Nonato Luiz

 

Canhoto de Paraiba

 

Laurindo Almeida

 

Всичите тия са бразилци, доколкото знам.

Сваляш от мулето или нещо такова, и се кефиш. Велики са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.