Jump to content
Българският форум за музиканти

Палки


Recommended Posts

Здравейте, незнам дали има такава тема, но бихте ли ми казали от каде мога да си купя/поръчам хубави палки. Но искам да не са обикновенни а да са с по различен цвят/надпис. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да са те почнали "колегите" и да те вземат за мезе (щото у нашия форум всички са се родили знаещи и научени... честно, съвсем така си е!) ще се опитам да помогна малко.

 

Основното при палките, или по-точно "какви" да бъдат, е много далеч от това просто какъв цвят са и какъв надпис имат. Нет-а (в това число и форума) е пълен с информация, така че ако не ти е ясно с какво да почнеш, можеш първо да попрочетеш. Друг човек който може да ти помогне при избора е твоят учител (ако ползваш такъв), а дори и човека в магазина (ако имаш късмет с човека и магазина, може да се окаже съфорумец, разбирай - роден научен и много над твоето ниво за да говори човешки с теб). В общи линии можеш да получиш добър съвет за избор на палки, базиран на това какво се опитваш да свириш, какво би искал да свириш, от колко време свириш и т.н. Но от там насетне избора наистина си е строго индивидуален - демек експериментираш докато някой модел не ти пасне. На мен ми отне близо 6-7 години откакто почнах да свиря, докато открия модела палки който ми е най-удобен.

 

Та пробвай, с малко опити, да си намериш модел палки, който поне като за начало ти е що-годе удобен, а след това можеш да мислиш за цвят, надписи и така нататък - козметики разни.

 

Иначе магазини много - ако споменеш и от къде си, като за начало, можем и да те насочим нанякъде :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пиши като имаш пътуване до някой по-голям град, тук има хора от цяла България, но аз примерно мога да помагам само за София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен ама можеш да попиташ в тези рекламните агенции, те правят какви ли не работи може да се окаже че могат да ти изрисуват или там каквото искаш палките...тоест купуваш си нормални и ги правиш каквито искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, незнам дали има такава тема, но бихте ли ми казали от каде мога да си купя/поръчам хубави палки. Но искам да не са обикновенни а да са с по различен цвят/надпис. ;)

какъв е проблема на БГ палките аз имам от англия купени 5б 2 броя на chop x коит оса черни и на стаг 5б пак почти същите са като тея които има в БГ :thumbup: само дето са малко по-здравички ^^ но тва си зависи от много други неща,ама според мен пич избирай по главата и тежеста и как се чувстваш с тях като свириш дали са ти тежки или прекалено леки ала бала ^^ иначе няма значение от цвета накрая ще станат на клечки за зъби ^^ :) (колкото и да сте добри винаги се чупат не се правете ^^ )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен ама можеш да попиташ в тези рекламните агенции, те правят какви ли не работи може да се окаже че могат да ти изрисуват или там каквото искаш палките...тоест купуваш си нормални и ги правиш каквито искаш

 

и смятай колко ще те ръснат за шрифт печат бла-бла!

Пич не може да няма магазини в Карджали за музикални инструменти! Но ако мислиш че надписа и цвета на палките ще те вдигнат като барабанист се лъжеш! успех в търсенето! И все пак има палки на Vic Firth,Pro Mark,Nova в различни цветове ако имаш това в предвид! или желаеш да ти направят това което желаеш ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си търсиш палки с разни сигнатури, подписчета или каквото и да било, по добре си намери приятел дето да ти ги нарисува ако сам не можеш. Аз лично така правя - купувам си едни най-обикновени палки от 5 лева и карам приятелчето художник да ми надраска било то знака на Слипкнот или нещо друго. За цветове не знам дали същата тактика ще стане 'щото ще се олющи боята в горния край на палките като млатиш чинела.

Редактирано от jrhetf4xb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си търсиш палки с разни сигнатури, подписчета или каквото и да било, по добре си намери приятел дето да ти ги нарисува ако сам не можеш. Аз лично така правя - купувам си едни най-обикновени палки от 5 лева и карам приятелчето художник да ми надраска било то знака на Слипкнот или нещо друго. За цветове не знам дали същата тактика ще стане 'щото ще се олющи боята в горния край на палките като млатиш чинела.

 

Незнам дали си струва усилието при положение, че едни палки заминават след 2-3-4 месеца зависимост от стила на свирене и честотата на репетиции. Аз лично ползвам български палки на NOVA (имат някакъв лиценз от Vic Firth но все пак са български) и съм доста доволен, доста бой издържат :)

Редактирано от niki.to4noto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

> Незнам дали си струва усилието при положение, че едни палки заминават след 2-3-4 месеца

Е, то каквато и да е драсканичката ще отнеме максимум половин час за да се направи. ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз от няколко месеца ползвам NOVA, представят се много добре за парите си 7лв., а и издържат много повече от бoклуците на Valeto и Tsonev.. като имам повече пара зимам Pro-mark ама то не се е случвало от 1 година.. криза брат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.