Jump to content
Българският форум за музиканти

динамика на бас


Fallenblood

Recommended Posts

абе свиря си аз с пълдина или през процесор zoom g1 или директно в line in-а на компа и гледам в reaper следния феномен - пикове около -24 db за четвърта и -12 db за първа без процесора или -18 db и -6 db с него. общо взето първа струна е 12 db по-силна от четвърта. ква е тая работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ползваш компресор много феномени има да откриваш...

 

п.с.: нормално е първа да има по-голям пик...забелязал ли си, че първа струна на 5-ти праг (А) звучи по-силно от втора свободна?

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе уж има някакъв компресор в зуума, ама той има само стойност от 1 до 9, иначе никакви параметри. а под първа струна имах предвид най-тънката (на 5-ти праг на мен ми е C) и ънплъгд звучат що-годе еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на 4-струнния бас съм свикнал да ги броя отгоре надолу както е настройката - E A D G, сиреч първа Е...както и да е.То много си зависи и от баса, често срещан проблем е някои струни или позиции да са по-глухи от други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулирай си височината на адаптера/ите. Вдигни го от страната на по-тихите струни или го смъкни от страната на по-шумните.

 

http://lmgtfy.com/?q=bass+pickups+setup+video

 

и за това как се чуват струните акустично не съм много съгласен поне при мен се чуват почти на едно ниво дори "фретнатата" струна (тази която си натиснал) се чува съвсем леко по-тихо.

 

:) Дано в това е бил проблема и да съм успял да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.