Jump to content
Българският форум за музиканти

Plastic Bo. ?


Recommended Posts

Здравейте !

Много ми харесва музиката на групата и се чудех дали някой е вадил тяхни песни защото никъде неможах да намеря табс . Опитах сам да табна На Свещи , но единственото , което успях да извадя бяха 3те акорда в началото - Bm , G , A . И когато се стигна до разлагането нищо неможах да направя , дали ще е възможно ако има време да ми изкара само разлагането ?

Това е песента ... http://vbox7.com/play:7a235a35

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го прегледам утре, Иво по принцип не мята много сложни акорди, обаче зависи какво е слушал напоследък :thumbs_up: Само трябва да чуя парчето да си припомня.

 

П.С. Той по едно време май наминаваше из форума, може пък да види темата и да си каже какво свири ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами човек много ще се радвам ако го направиш. Много ме кефят как им звучт парчетата . И много ще се радвам ако помогнеш :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значииии,

 

 

това са ти акордите:

 

7------7------9----

7------8------10---

7------9------11---

9------9------11---

9------7------9----

7------x------x----

 

Това ти е разлагането. Става, като първо хванеш първия от горните акорди, после като идва осмицата хващаш втория - разделил съм ти с чертички до къде ти е първия акорд, от къде хващаш втория

 

-----------------------|-------------------------|-----------------------|--------------------

--------7-----------7-|-8-----------------------|--------7-----------7-|-8------------------

------------7----------|-----9---9------------9-|-----------7----------|-----9----9--------9

----9----------9------|--------------9----------|-----9----------9-----|---------------9-----

9----------------------|------------------7------|9---------------------|---------------------

-----------------------|--------------------------|----------------------|---------------------

 

Малко не съм сигурен за 3ия тон от второто разлагане, ама така си звучи ОК пък ме мързи. Освен това Иво като жмуцне две пиенета преди свирене и той не следва винаги точно песните.

 

Та това е, цялата песен е тези три акорда, просто тук-таме са разложени, а на припевите като завика "О-о-о, о-о-о" ала-бала сменя мястото на втория и третия акорд.

 

Егаси в каква носталгия ме вкара с тая некрофилска песен. Влязох в период Асеновград емо крю от преди 3-4 години. И сега като я чух се сетих, че като я записа и ми я пусна аз и тогава си я извадих по слух, и ми беше може би първият парчок (и почти единствен и до днес) дето съм го вадил по слух hysterical.gif hysterical.gif hysterical.gif Трябва да мина да видя А-д крю живи ли са още и как я карат иууууудеааааа girl_witch.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='fLiSk' date='Nov 14 2009, 06:03 PM' post='492206 Освен това Иво като жмуцне две пиенета преди свирене и той не следва винаги точно песните.

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега така си е, което не значи, че ги свири по-зле. Него и на сън да го бутнеш, ще изнесе концерт както трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plastic Bo. са уникална група - убеждавам се след всеки техен концерт !!! :offtopic-001: В България няма подобен заряд и настроение,както на техните концерти :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.