Jump to content
Българският форум за музиканти

не мога да пея!


nio

Recommended Posts

Зависи на какво ниво искаш да се занимаваш!

Бих могъл да ти помогна с разни аудио уроци и материали, но ако наистина искаш да пееш ти трябва минимум една година работа с вокален педагог!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А най-първо му трябва едно ориентировъчно "преслушване" на всеки,решил да се занимава.За "определяне на нивото",както казва старата гвардия преподаватели. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вариант е да се записваш какво точно пееш и да се прослушваш,но пак не работи на 100%.

Друг вариант е да пееш с микрофон, тогава пак можеш да се чуеш по-реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баааааах, една година. просто ми трябва някъв ориентир в нета, с какво и как да започна да се упражнявам или нещо от тоя сорт. нищо друго.

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако пееш точно-имам впредвид(не фалшиво),а то е вродено...,мойеш да станеш певец-стига да имаш огромното желание.Всеки тембър си има своя 4ар,но пак повтарям-стига да пееш то4но а не да фълшивееш.Ако си музикален и имаш желание-ще успееш.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако пееш точно-имам впредвид(не фалшиво),а то е вродено...,мойеш да станеш певец-стига да имаш огромното желание.Всеки тембър си има своя 4ар,но пак повтарям-стига да пееш то4но а не да фълшивееш.Ако си музикален и имаш желание-ще успееш.Успех

Не е точно така това за вярното пеене!

Единственото нещо,което е природна даденост е тембърът и анатомичното устройство на главата и в частност устната кухина!

Само по себе си това изобщо не предполага добро пеене.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Sturmfuhrer

 

Пич, убаво, ама ноо рандъм :rolleyes: В смисъл - хаотично е и не се развива - квото е в началото, такова е и в края :lol: Вкарай малко съспенс и развитие и ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо,което е природна даденост е тембърът и анатомичното устройство на главата и в частност устната кухина!

................................................................................

.......................................

 

Ок-не е за изпускане тембъра,но я си представи пеене с добър тембър(приятна бленда на гласа),а като влезе в студио-50 пъти повтаря една фраза,докато уцели да я изпее точно.Ами на живо?Колко от нашите "звезди" пеят на живо??-единици са.Как този певец със добър тембър и фалшиво пеене ще достави удоволствие на публиката.

За уроците по пеене ще ти кажа следното:там,професионален преподавател те учи не как да пееш точно и вярно,защото това никой не може да те научи,а ти обяснява как да дишаш по време на пеенето,как да извлечеш правилно тона-просто техника на пеене,която всеки може да научи и добие.

Ще ти дам пример с моя син-когато беше на 1годинка и 6мес,още не можеше да говори,но песничката "Мила моя мамо" я тананикаше абсолютно точно и вярно (и това не е само мое мнение-аз контактувам предимно с музиканти). Е, според теб това дете учено ли е да пее или си го има заложено???

Ето това искам да ти кажа-пеенето или го имаш или го нямаш.На това дете още не му е нито "оформена устната кухина",нито е завършен "растежа на главата",нито можем да говорим въобше за някакъв тембър.

Ае,това от мене,съжелявам,че у нас мъжете с връзки,а жените с хубав външен вид стават певци и певици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Единственото нещо,което е природна даденост е тембърът и анатомичното устройство на главата и в частност устната кухина!

................................................................................

.......................................

 

Ок-не е за изпускане тембъра,но я си представи пеене с добър тембър(приятна бленда на гласа),а като влезе в студио-50 пъти повтаря една фраза,докато уцели да я изпее точно.Ами на живо?Колко от нашите "звезди" пеят на живо??-единици са.Как този певец със добър тембър и фалшиво пеене ще достави удоволствие на публиката.

За уроците по пеене ще ти кажа следното:там,професионален преподавател те учи не как да пееш точно и вярно,защото това никой не може да те научи,а ти обяснява как да дишаш по време на пеенето,как да извлечеш правилно тона-просто техника на пеене,която всеки може да научи и добие.

Ще ти дам пример с моя син-когато беше на 1годинка и 6мес,още не можеше да говори,но песничката "Мила моя мамо" я тананикаше абсолютно точно и вярно (и това не е само мое мнение-аз контактувам предимно с музиканти). Е, според теб това дете учено ли е да пее или си го има заложено???

Ето това искам да ти кажа-пеенето или го имаш или го нямаш.На това дете още не му е нито "оформена устната кухина",нито е завършен "растежа на главата",нито можем да говорим въобше за някакъв тембър.

Ае,това от мене,съжелявам,че у нас мъжете с връзки,а жените с хубав външен вид стават певци и певици.

 

Като се научиш как най-оптимално да използваш тиалото си се постига правилно и лесно интониране и пеене на позиция.

Само по себе си правилното пеене не е проява на висше певческо изкуство.

За да станеш добур певец ти трябват 10% талант и 90% работа - това са го казали велики певци не съм го измислил аз.

Ако искаш да задулбаваш в темата има една много дора книга - "Вокална фонология" на Иван Максимов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[За да станеш добур певец ти трябват 10% талант и 90% работа - това са го казали велики певци не съм го измислил аз.

Ако искаш да задулбаваш в темата има една много дора книга - "Вокална фонология" на Иван Максимов.

Мерси за книгите-лично на мен не са ми нужни-досега съм прочел 4 книги-"Алиса в страната на чудесата","Маншон полуобувка и мъхеста брада","Тя",....и другата не си я спомням!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[За да станеш добур певец ти трябват 10% талант и 90% работа - това са го казали велики певци не съм го измислил аз.

Ако искаш да задулбаваш в темата има една много дора книга - "Вокална фонология" на Иван Максимов.

Мерси за книгата,но на мен лично не ми е нужна!Досега съм прочел 4 книги"алиса в страната на чудесата","Маншон,полуобувка и мъхеста брада","Тя"....и другата не си я спомням!Свикнал съм да се насочвам натам,накъдето усещам,че ме влече и имам заложби...не,че съм успял кой знае колко,но...както и да е-живота и времето е наи-добрия учител!

Бих се възхитил на човека с 10 процента талант да бъде признат за добър певец,и да създава нещо прекрасно-да твори песни,които да те накарат да изпиташ някакво страхотно чувство от този певец-евала...бих му поискал автограф,наистина!Но не е така-великите певци не са 10 процентови-остави книгата...бъркаш се нещо!

Това е мое мнение,разбира се-не съм го чел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за отклонението,ама и без това темата не е кой знае колко наситена с велики мъдрости,та...

 

Досега съм прочел 4 книги..."Маншон,полуобувка и мъхеста брада"...

:inlove: Много ме зарадва с това... :inlove: Имаш ли втората част на това ВЕЛИКО творение (не)човешко?!? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега съм прочел 4 книги..."Маншон,полуобувка и мъхеста брада"...

:inlove: Много ме зарадва с това... :inlove: Имаш ли втората част на това ВЕЛИКО творение (не)човешко?!? B)

Беше много отдавна,когато я четох...не си спомням вече за 2-рата част,но ако я имах,с удоволствие бих ти я дал! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.