Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за поправка на китара


Rado Stanchev

Recommended Posts

Здравейте на всички ! Нов съм тук - току що се регистрирах. Имам следния проблем, които си саздадох сам с невнимание : миналата седмица си купих нова електро-акустична китара Ямаха СРХ500, вечерта имах устие в един клуб и след като свършихме и я бях прибрал в калъфа (мек и евтин за сажаление) падна - като се захлупи по "лице" и силата на удара пое горната част на грифа - заболя ме сърцето. Няма нищо счупено, но леко започна да бражди 2 струна...и ето тук съвсем оплесках нещата, като се опитах да оправя сам положението чрез натягане/отпускане на грифа с шестограма. Измерих височината на струните и започнах да я променям - повдигнах ги значително, но не изчезна бражденето и ги върнах в първоначалното положение. Само че сега бражди повече и за съжаление се появи и на още 2 струни (слабо, но дразни). Къде ми трябваше да пипам, като нищо не разбирам, ама... Не знам към кого да се обърна, вероятно ми е нужен лютиер, но в Бургас няма такъв доколкото знам...Моля за предложения...Какво да правя? Предварително Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е , че ако не разбираш какво да правиш , по - добре намери някаде в околността лютиер и му дай инструмента . От личен опит знам , че всеки "ремонт" без нужните минимални дори знания по някой проблем по китарата води до по голям ... както вече и ти си се убедил в това за съжаление :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Не знам към кого да се обърна, вероятно ми е нужен лютиер, но в Бургас няма такъв доколкото знам...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^
Не знам към кого да се обърна, вероятно ми е нужен лютиер, но в Бургас няма такъв доколкото знам...

Най-вероятно ти бъжди на първо прагче, сигурно струната се е набила в нута, провери на кое прагче е и ще рабереш

Подрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.