Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ми малко информация :)


mr burdev

Recommended Posts

Искам да си купя по мощно кубе примерно около 60 - 70 вата. Някои може ли да ми предложи от каде мога да си купя и каква марка да е защото ако искам Marshall ili Line 6 и подобни марки които са известни ще ми излезне доста пари. Ако някой има идея какво да правя да ми пише :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубето за домашно свирене ли е?Ако е- то 60-70 вата по моето скромно мнение са доста и не си струва да харчиш толкова пари при положение че 15 вата те оправят за практис амп перфектно.Ако не ти трябва за вкъщи тогава според мен Laney или Fender имат добри модели.Но ти си решаваш.Най-добре отиди в най-близкия музикален магазин и се осветли по въпроса какво ти трябва. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми трябва за домашно свирене трябва ми за концерт примерно да може като се пусне един микрофон да мога да свиря тва ми е мисълта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно да си кажа с кубетата не сам много в час затова питам да не е лампово. Но питам да ми кажете марка и малко инфо за това каде какво мога да намеря и за каква сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно да си кажа с кубетата не сам много в час затова питам да не е лампово - e това не разбрах какъв му е смисъла.Иначе разгледай този сайт- http://www.thomann.de/ ще се орентираш за цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно да си кажа с кубетата не сам много в час затова питам да не е лампово - e това не разбрах какъв му е смисъла.Иначе разгледай този сайт- http://www.thomann.de/ ще се орентираш за цените.

 

Човекът не разбира, недей така.

 

Към авторът на темата, ламповите кубета са си страшно добри, обаче хубавите са малко скъпички, а за 60-70w има транзистрони фендъри FM65R, но освен, че драйва им е отвратителен, не вадят и толкова добър звук, но мисля, че имаше два канала. Поразлгедай Thomann ,Laney, Fender и Line 6 като на Line 6, от мойте наблюдения повечето им ампове са кофти. Най-добрият съвет е разгледай модели, преслушай демота и прегледай ревюта, всичко това може да се направи с помощта само на www.google.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва недей така и него не го разбрах :cheers2: Прозвуча ми все едно съм упрекнал човека, а аз просто питам какъв е смисъла на този израз, защото не го разбрах.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно искам кубе ако може да не е лампово защото сам чувал че лаповите не са добри. Но вие ще ми кажее нещо повече кажете ми вие с какво свирите. аз свия в една група и ми трябва кубе за концерти тъй като свиря с boss me 20 а това е multiefekt и му трябва кубе за да вади звук. затова моялд ами предложите нещо за този случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че си останал с грешно мнение за ламповите, попринцип се водят за най-добрите.Аз наскоро имах честта да пробвам лампова глава и сравнение с транзисторното ми кубе има разлика до небето.Те затова са и най-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за ламповите кубета сам се заблудил че не са добри, но те са доста скъпи затова предложете нещо по евтино примерно до 600 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук идва моя малък съвет.Вземи си транзисторно комбо с 12" говорител(независимо да ли е Фендер, Лейни и т.н.стига да ти е евтинко).Ако го разнасяш по много концерти, повярваи ми ще си спестиш носенето(лампата си тежи, ама много).После ще усетиш, че лампата в гадния централен звук, носи кеф само за тебе(ако го чуваш на сцената).

И не на последно място, лампата не ти гарантира готин звук(освен ако знаеш как да го извадиш), та това си важи и за всички други ампове.

П.П.И все пак лампата си е лампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.