Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно моста на китарата ми!


Jayceon

Recommended Posts

Значи преди няколко дни си купих китара, но не ми е първа. Значи дрънках си аз и по едно време забелязах че моста в задната си част е леко повдигнат от самото тяло. Старата ми нямаше такава работа. Питах приятели и те нямат такъв проблем. Отидох в магазина и го попитах дали е проблем и той ми каза, че не е. Даже някои нарочно си го правили така за да може тремолото да си бачка както подобава. Гледах другите китари като моята, но те не бяха така. Той ми каза че може да го оправи стига да ми пречи и оттук идват въпросите ми: Проблем ли е това според вас; Какъв е рискът при използване на тремолото да скъсам струните :lol:

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за обикновено Floating Tremolo НЕ Е ПРОБЛЕМ. Просто по този начин имаш възможност освен да сваляш тона и да го вдигаш, което ако питаш мен си е преимущество. Друг е въпроса ако не ти харесва, но и тогава се оправя за 5-10мин. и не се плаши, дали ще е вдигнато или свалено шансът да скъсаш струните е еднакъв.....поне според мен. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва да е - 2-3 мм над тялото. Нарича се ''плаващо''

Няма опасност от скъсване на каквото и да е, и в магазина не са те излъгали.

Ако толкова много искаш да бъде като старата ти китара, отвори задния капак и навий двата винта по часовниковата

стрелка -3-4 оборота и :lol:

Хубаво беше да приложиш снимка към въпроса си. Все пак като не разбираш - поне показвай.

Марка на китарата, цвят (хехе майтапя се), модел и т.н. подробности не са излишни. :godbless:

 

ПП Добре формулираните въпроси предполагат, добре оформени и пълноценни отговори!

 

Аре бегам... :D

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 5-6 мм ми е нагоре :cheers2: Благодаря за бързите отговори. За снимка мемори картата на фотото e в ПСП-то а то е в един фр. :) А аз основно притеснението ми тръгна когато един приятел ( който свири от 3-4 години ) ми го направи на проблем и ми вика, че така се повдигали струните от грифа и при резонанс 4ак му влизали пръстите под следващите струни :) Аз такова нещо не забелязах ама уж му иам доверие и са притесних :D Мерси още веднъж :)

Редактирано от Jayceon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 5-6 мм ми е нагоре

Щом е така работата, натегни винтоввте с 1/2 оборот и настрой струните отново. Трябва да падне малко а ако не, с

още по 1/2, докато стане.

Приятелят ти по принцип е прав, че когато тремолото е повдигнато нагоре, откъм задния край, струните ще са малко

по-високо. Но само по принцип. Това, че на неговата китара се получава така, както сам си забелязал не е задължително за всички. Всичко зависи от цялостното настройване на тремолото, екшън, тръс род, ъгъл на грифа

спрямо тялото, височина на седлата, височина на прагове и т.н., а тези неща пък зависят от стил на свирене, и стил на свирената музика, удобство и т.н. Плюс това тези настройки са уникални за всеки инструмент. Трудно можеш да срещнеш две еднакво сетнати китари. Настрйката(сетинга) е нещо, което варира между +/- и горе-долу и точно за това я има - за да изглади тези ''недостатъци'' при китарите..и не само.

 

пп. Прочети малко теми из този форум. Ще намериш и полезна информация, която ще те ориентира занапред.

Трудното в случая е как ще пресееш вярното от невярнто, смислените неща от глупостите. ...и мисли! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.