Jump to content
Българският форум за музиканти

Електрическа китара ,въпрос !


SauroN

Recommended Posts

Значи аз съм начинаещ ,и искам да си купя нова електрическа китара и усилвател но незнам точно какво да гледам , каква цена да търся като за първа електрическа китара и къде да търся .Какво бихте ми препоръчали като китара [каква марка] и какъв усилвател да взема към ния [също марка , колко вата да е като за тренировки в къщи] .Също бих искал да питам за адреси на магазини в София в които евентуално да закупя китарата и/или усилвателя .

Единственото което ми спря окото до този момент е тази китара и този усилвател или този .

Като последно искам да кажа че аз съм начинаещ и търся нещо за не много пари но предпочитам да дам повече пари но за нещо което ще ми е от полза повече от нещо по ефтино .

Моля помогнете на един започващ китарист .

Редактирано от SauroN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква музика ще се свири на тази китара ?

С колко пари горе долу си склонен да се разделиш ?

 

Еми незнам точно какъв стил се води но Rock падам си по стила на Bullet for my valentine ,Slipknot Metallica .

За пари някиде до 400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти китара ;):ok:

 

 

 

ето ти кубе :):ok:

 

 

 

ето ти за метал ;):ok:

 

 

 

 

кубенце перфе ;):ok:

 

 

Айде на дрънкане :P

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти кубе ;):P

 

 

 

Айде на дрънкане :)

 

Този линк нещо се е объркал ,иначе мерси за офертите сега виждам че има доста оферти за втора рака .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква музика ще се свири на тази китара ?

С колко пари горе долу си склонен да се разделиш ?

 

Еми незнам точно какъв стил се води но Rock падам си по стила на Bullet for my valentine ,Slipknot Metallica .

За пари някиде до 400 лв.

Погледни моя подпис, китарата нова ми излезе около 420 лева, а кубето около 190.

Китарата е с HSH адаптери, подходяща за metallica и slipknot. Изобщо гледай китарата, която вземеш да е с двойни адаптери.

Rockozaurus ти e предложил същата, но 2-ра употреба. Китарата няма заключване, което е предимство за начинаещи според мен.

За усилвателя търси нещо с 12'' говорител, но като гледам търсиш нещо евтинко. 15w са напълно достатъчни за домашна употреба.

Препоръчвам ти peavey viper 15 или Roland Cube 15x, но първия ще ти е доста трудно да го намериш в България.

Ако се спреш на китара Ibanez ти препоръчвам да я купиш от тук: http://www.mci-bg.com/

Редактирано от hristov_hr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че съм толкова начинаещ но каква е разликата м/у единични и двоен адаптор?

http://en.wikipedia.org/wiki/Pickup_%28music_technology%29

двоен - humbucker

единичен - single coil

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че съм толкова начинаещ но каква е разликата м/у единични и двоен адаптор?

http://en.wikipedia.org/wiki/Pickup_%28music_technology%29

двоен - humbucker

единичен - single coil

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.