Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвети за начинаещи


me-109

Recommended Posts

Отскоро вкъщи ми кисне една тон-банка (ако така се нарича, щото синтезатор не е със сигурност :godbless: ), която ще ми свърши идеална работа да се понауча и на тоз инструмент да попросвирвам леко...

 

Та, мъдрата мисла, която ми сполетя овчата глава, е да ви питам за съвети, идеи, неща, които трябва да се избягват, трикове, въобще всичко, което бихте препоръчали на някой, който сега започва. ще съм ви много благодарен, ако ме побутнете лекичко в правилната посока (като ме пазите от удари в мантинелата). аз както съм инертен, след това само ще чакам да набера скорост. ;)

 

предварително ммммного благодарности на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, miro :metalist:

засега е много, да... свирене обаче не е точната дума :) това, което искам, е да не науча нещо грешно и после да се чудя как да си избия навика (както ми се е случвало с китарата), затова питам, ако някой се е спънал в някой коварен ръб в началото, за да го избягвам. утре вдругиден и учебник мисля да си потърся, ама да видим какъв да е.

 

примерно, доколкото разбрах, за да мине човек по клавишите в някаква посока, трябва да ползва палец, показалец и среден пръст, като палецът минава под другите два... ама информацията ми е малко оскъдна по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен,това нещо не може да се научи току така.просто потърси някой учител и иди на 2-3 урока да ти покаже основните неща,да ти покаже пръстовка,да ти оправи постановката и евентуално да ти даде някой прост едтюд (надявам се знаеш нотите) и да почнеш лека полека да просвирваш.това е от мен :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти оправи постановката

Сам - в никакъв случай :metalist:

Хваща те някоя лоша лелка за ушите и докато не свикнеш с постановката няма мърдане, че после ставите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос на лично мнение.по-добра от класическата школа за сега не съм чувал...или някой велик самоук пиЯнист...а ставите те болят точно от неправилна постановка.много е опасно!!!можеш да си докараш доста лоши болести от неправилна постановка-примерно тендовагинит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че се бъркам в сфера, където нямам работа, ама не се ли казваше тендонит? Пък тендовагинита май беше друго? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро вкъщи ми кисне една тон-банка (ако така се нарича, щото синтезатор не е със сигурност :P ), която ще ми свърши идеална работа да се понауча и на тоз инструмент да попросвирвам леко...

 

Та, мъдрата мисла, която ми сполетя овчата глава, е да ви питам за съвети, идеи, неща, които трябва да се избягват, трикове, въобще всичко, което бихте препоръчали на някой, който сега започва. ще съм ви много благодарен, ако ме побутнете лекичко в правилната посока (като ме пазите от удари в мантинелата). аз както съм инертен, след това само ще чакам да набера скорост. :P

 

предварително ммммного благодарности на всички отзовали се.

Има разни полезни книжки, с които можеш да започеш! Смятам, че са повече от полезни и могат да ти свършат чудесна работа...те са си като самоучители, но писани от учители :P Пр.: 4 книжки "Клавирно студио" В първата нещата започват наистина от а-б и в последната вече са сериозно напреднали пианисти! Пиесите са класически, джаз и народна музика! (Без да искам звучи като реклама) Със сигурност ги има или могат да се поръчат в книжарници Хеликон!

Мисля, че такова нещо искаш :P Иначе...уроците са си най-добре :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, точно такова нещо искам ;) сега ако ми кажеш и къде са тия книжарници "хеликон", утре направо съм там ;)

 

а за уроците, мисля да се натреса точно на някоя лелка, или чичо, или батко, или кака (в най-добрия случай ;) ), но по възможност да не ме държи за ушите, все пак. аз ще съм послушен и така. :happy: някой вече беше питал за учител, така че ще намеря темата, а и имам още една две идеи в тая насока.

 

Та мерси много на, хм, "божествен"? :D (поправи ме, ако бъркам :think: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, точно такова нещо искам ;) сега ако ми кажеш и къде са тия книжарници "хеликон", утре направо съм там ;)

 

а за уроците, мисля да се натреса точно на някоя лелка, или чичо, или батко, или кака (в най-добрия случай ;) ), но по възможност да не ме държи за ушите, все пак. аз ще съм послушен и така. :happy: някой вече беше питал за учител, така че ще намеря темата, а и имам още една две идеи в тая насока.

 

Та мерси много на, хм, "божествен"? ;) (поправи ме, ако бъркам :think: )

Книжарница Хеликон има на Стамболийски 17! Това е до Министерсто на културата...в края на Стамболийски, почти до Света Неделя! Или иначе казано ето тук!

 

П.С. Ако питаш за моя ник...Ювиги (Велик хан) ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, страшен си <_<

Даже карта извади... мерси много.

 

а за ника, не беше "велик", май... неква друга простотия имаше, в смисъл божествено миропомазан, поставен от бога, или нещо от тоя род, ама някой историк трябва да каже, че аз не разбирам мноо... само някакъв бегъл спомен имам, че бях чел някъде нещо по темата... е, поне не може да не се сети човек как ти се казва групата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.