Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара - акустичен бас?


Recommended Posts

Възможно ли е да се направи от акустична китара акустичен бас и ако може, бихте ли ми обяснили как, защото имам мерак имам и средства.Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко средства имаш? Не съм сигурен с колко точно, но опънът на бас струните мисля е към 1.5х колкото тоя на китарните струни(9-ки/10-ки), ако не и повече - идват няколко въпроса на дневен ред - главата дали няма да се счупи, грифът дали няма да се огъне/счупи, капакът/царгите дали няма да се спраскат, бриджът дали няма да се отлепи. Всичко може да се направи - въпросът е рентабилно ли е и можеш ли да си го позволиш. Ако мислиш, че ще стане с 2-30 лева и две бири някоя събота неделя на терасата надали ще се случи точно така...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се направи от акустична китара акустичен бас и ако може, бихте ли ми обяснили как, защото имам мерак имам и средства.Мерси предварително!

 

Здравей,

 

Трябва да се демонтират грифа и моста на горната дъска и да се монтират такива за бас китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал никъде да се продават! Гриф трябва да се изработи или да се преработи такъв от електричеса бес китара! Мостът ще трябва да се изработи изяло!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично какъв е проблемът да се ползва настоящия гриф? Освен здравината и късата мензура, която пък води до неудобството за огъване на дебели струни на малките позиции...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично какъв е проблемът да се ползва настоящия гриф? Освен здравината и късата мензура, която пък води до неудобството за огъване на дебели струни на малките позиции...

 

Поздрави,

Влад

 

 

С мензура от 630-650 мм миспиш ли, че тая китара ще звучи като бас? Първото изискване към един музикален инструмент е да звучи маскимално добре за целта за която е предназначен! Ако тази цел не се изпълни какъв е смисълът въобще да се предприемат каквито и да било интервенции върху настоящия инструмент?

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.