Jump to content
Българският форум за музиканти

Външен хард диск


Yves

Recommended Posts

Имам едно питане: Дали е възможно, и ако е - дали е разумно да се направи следното... на външен диск да се инсталира операционна система + Кюбейс да речем и останалите нужни за подкарването му неща.. за да може един вид всичко да е отделно и самостоятелно и мобилно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ОС - става, но трябва да е портъбъл, и да се оказва винаги буутването да е от усб. А колкото до Кубейса - в нормалната версия не става, защото работи в администраторски акаунт....има и портъбъл версии, но тогава отпада нуждата от ОС....

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ОС - става, но май трябва да е портъбъл, за да работи на всякакви компютри, и да се оказва винаги буутването да е от усб. А колкото до Кубейса - в нормалната версия не става, защото работи в администраторски акаунт....има и портъбъл версии, но тогава отпада нуждата от ОС....

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарности за отговора.. чудя се как е най-добре да си конфигурирам компюъра, и да направя една чиста инсталация и един бакъп може би, за да не ми се налага да преинсталирам по 100 пъти после VST-та и всякакви други плъгини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последните 5 години въртя само външни хардове и съм супер доволен от преноса на данни.

Започнах с 1 80-ка на Теак (IDE). Трансфера за ПЦ е еСАТА а за Мак 1394б т.нар. файъруаъйр 800.

Последните 5 масеца работя с g-safe и мога смело да кажа, че това е най-добрия солюшън за момента. Иначе ЛаСи и Сийгейт са си ОК. Другата ми любима марка е buffalo след 5 години вярна служба. вчера го разглобих един 500г и го пенсионирах в компютъра. Но се държа геройски. Качвал съм и съм монтирал много камерно цели лайфове на тая машинка. По 1394 позволяваше рийлтайм кът на ХД видео. Сиреч няма проблем. Само требе да се внимава, че скоро гледах резултата от кофти външни райдове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарности за отговора.. чудя се как е най-добре да си конфигурирам компюъра, и да направя една чиста инсталация и един бакъп може би, за да не ми се налага да преинсталирам по 100 пъти после VST-та и всякакви други плъгини.

инсталирай си просто две ОС, една за нет, и друга за аудио. Когато инсталираш вст инструменти всички саундбанки и звуци ги дай в третия диск (логически). Така винаги ще спестиш гигабайтите със звуци, ако се наложи преинсталация. Но - при мен вече поне 3-4 години не съм бутал нищо. Всъщност точно това е решението - в аудио ОС не се занимавай с експерименти , ако нещо си работи добре, няма логика да спре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарности за отговора.. чудя се как е най-добре да си конфигурирам компюъра, и да направя една чиста инсталация и един бакъп може би, за да не ми се налага да преинсталирам по 100 пъти после VST-та и всякакви други плъгини.

инсталирай си просто две ОС, една за нет, и друга за аудио. Когато инсталираш вст инструменти всички саундбанки и звуци ги дай в третия диск (логически). Така винаги ще спестиш гигабайтите със звуци, ако се наложи преинсталация. Но - при мен вече поне 3-4 години не съм бутал нищо. Всъщност точно това е решението - в аудио ОС не се занимавай с експерименти , ако нещо си работи добре, няма логика да спре...

 

мисля че това е което искам да направя всъщност, благодаря ти за помощта.. дали има някъде из форума такава тема? за инсталация на 2 ОС, не съм чат толкова в час как би било най-добре.. как да му окажа коя да зарежда ? и дали може да са и двете XP ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инсталираш си двете ХРта, и после в boot мениджъра си ринеймваш едното ХР като www, а другото audio....

и от черния екран (след зареждането на биоса) те пита от коя ОС да стартира (при положениече са 2)

Идеята е все пак двете ОС да са на два различни диска (може на един физически, разделен на два логически)

п.п едит

абе темата избяга от външния харддиск. ако някой мод прецени може да се измести, тогава ще направя туториъл.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инсталираш си двете ХРта, и после в boot мениджъра си ринеймваш едното ХР като www, а другото audio....

и от черния екран (след зареждането на биоса) те пита от коя ОС да стартира (при положениече са 2)

Идеята е все пак двете ОС да са на два различни диска (може на един физически, разделен на два логически)

п.п едит

абе темата избяга от външния харддиск. ако някой мод прецени може да се измести, тогава ще направя туториъл.

 

благодаря ти отново, оправих се вече :).. хубаво е да има една такава тема, мисля че е доста важно и спестяващо доста грижи за в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.