Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland Rs5


a_c_

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде съвет търсих си клавир и май се спрях на Roland RS5. Някой който е позлвал тази машинка може ли да ми каже нещо. Много ви Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като звук е съвсем приличен за цената си, но всичко останало е под всякаква критика.

Най-слабата му страна е програмирането на звуците. Като цяло можеш да променяш няколко параметъра и си до там(няма pitch и filter envelopes например). Има 6 контролера за модулации в реално време, 4 от тях са програмируеми, но те уверявам че избора е много малък и не са никакво предимство.

Няма потенциометър за изменение стойността на параметъра!!!

 

Ефектите му са средна работа.

Има арпежиератор, който е забавен.

От звуците добри са пианата, strings и brass-a, но hammond-четата са отчайващи.

 

Не знам на каква цена мислиш да го вземеш, но за 1500-те лева, които му искат тук не бих го купил никога. Ако го намериш за доста по-малко тогава може би си е оферта.

 

Като цяло ако се занимаваш сериозно, за тези пари бих ти препоръчал да вземеш по-качествена машина, дори и да е по-стара.

Редактирано от dany
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му препоръчвам да си вземе нов ама по-скъп клавир.Примерно Корг Карма или Тритон Ле.Пък и цената не е много по-голяма.

Редактирано от miro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му препоръчвам да си вземе нов ама по-скъп клавир.Примерно Корг Карма или Тритон Ле.Пък и цената не е много по-голяма.

Хора разполагам само със 1500лв и искам да си взема готин инструмент за тези пари. Лошото е че родителите ми дават пари за начинанието и искат да се купи нещо на ново ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Защото според тях да даваш толкоз пари за "на хората буклуците" не си е оферта. Синтезатора ми трябва основно за свирене в група. В момента свиря в две групи с една раздранкана свирка PSR 400. Моля ви дайте ми савет за най-подходящия модел за парите с които разполагам в момента. Лошото е че трябва да си взема инструмент до месец защото PSR-ката както е тръгнало няма да ме кара доста дълго време. Има несвирещи клавиши и като се опитах да ги оправя се развалиха и още клавиши. Абе с една дума ТРАГЕДИЯ. Моля дайте ми савет каква свирка мога да си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на каква цена мислиш да го вземеш, но за 1500-те лева, които му искат тук не бих го купил никога. Ако го намериш за доста по-малко тогава може би си е оферта.

 

Като цяло ако се занимаваш сериозно, за тези пари бих ти препоръчал да вземеш по-качествена машина, дори и да е по-стара.

Каква свирка би ми препоръчал до 1500 лв нова?

Не мога да взема нещо на старо защото наще така няма да ме финансират. Те искат като дават толкоз пари да са за нещо на ново. Трябва ми оптимален вариант. Хем те да са горди че са взели нещо ново хем аз да имам свирка дето да е готина и да ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 1500 лв,можеш да си вземеш нещо култово на старо.примерно някой GEM или някоя Yamaha.има брутално Stage piano на Yamaha,ново,но е към 2000 лв.Това е от мен:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва синтезатор мисля че могат да се намерят доста интересни неща: Роланд Juno-D, Ямаха S-03, Алесис QS 6.2 и още доста други неща...Разгледай какво има в Динакорд-а, в Джемамюзик - там има доста неща!

А ако ти трябва stage piano то това вече е друга приказка... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Джемамюзик - там има доста неща!

А ако ти трябва stage piano то това вече е друга приказка... :)

Не трябва ми синтезатор за свирене в група не Stage piano. В Джема мюзик ми предложиха този Роланд ама със всеки изминат ден се разубеждавам. Наще се заеха сас проучване из интернет и сега са ми дали бойна задача да разбера каде в София се предлага Корг Тритон, Корг ле, и Корг карма защото от отзивите които четат се навиват на това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Джемамюзик - там има доста неща!

А ако ти трябва stage piano то това вече е друга приказка... :)

Не трябва ми синтезатор за свирене в група не Stage piano. В Джема мюзик ми предложиха този Роланд ама със всеки изминат ден се разубеждавам. Наще се заеха сас проучване из интернет и сега са ми дали бойна задача да разбера каде в София се предлага Корг Тритон, Корг ле, и Корг карма защото от отзивите които четат се навиват на това.

Korg Triton LE61- 1800 лв.

Korg Triton 61 - 2500 лв.

Korg Triton Extreme 61 - 3600 лв.

Korg Studio 61 - 3800 лв.

 

E-mu E4K - 1600 лв.

Kurzweil K2000 - 1600 лв.

Kurzweil K2000+много екстри - 2200 лв.

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

0888 936291

LichoMusic@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има 3 варианта:

 

1.Най-добър-Корг Ле61/или Корг Карма/.Все пак това е уъркстейшън и както пишеше някъде има същите звуци от Корг Тритон или повечето от тях.

2.Алесис QS 6.2.Ако съдим по предните модели на Алесис Qs 6;6.1 и тоя трябва да е добър.

3.Ямаха S03.Но почти нищо няма тоя клавир освен няколко банки звуци.

 

Ама задължително гледай да е нов.Иначе не си струва парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях в интернет,че някои български магазини продават Карма за на над 3000лв,което е прекалено.Има един Kurzweil,който незнам да ли си струва:Kurzweil KME-61,но цената е около 1600лв

 

http://www.visiarts.com/sefkw001.htm

Редактирано от miro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един Kurzweil,който незнам да ли си струва:Kurzweil KME-61,но цената е около 1600лв

 

http://www.visiarts.com/sefkw001.htm

Това най-вероятно е цената без ДДС-то и другите такси :) Мисля, че струва малко повече... :)

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един Kurzweil,който незнам да ли си струва:Kurzweil KME-61,но цената е около 1600лв

 

http://www.visiarts.com/sefkw001.htm

Това най-вероятно е цената без ДДС-то и другите такси :) Мисля, че струва малко повече... :metalist:

 

:hello:

За крайна цена 1600 лв. аз доставям

въпростият модел-"Kurzweil KME61"!

Но въпреки че съм фен и не само фен на "Kurzweil"

не знам дали не е по-добре човекът да си купи

някакъв "Workstation" за тази сума???

Вярно че е ограничен от факта да е чисто нов,

но тази сума е малко висока!!!

Днес ще помисля за оферти и ще ги напиша

малко по-късно тук!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Korg Triton LE61- 1800 лв.

Много ме заинтересува тази оферта. Имаш ли го в наличност и как мога да го видя. Имаш ли магазин, и каде се намира този магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.