Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос чинели?


Recommended Posts

Значи става въпрос за силно ограничени финансови възможности и чисто аматьорско свирене на ниво хоби. Чувал съм как звучи хубав чинал от истинските серии и въпреки това съм склонен да се откажа доброволно от това удоволствие :D .

 

Какви тенекии бихте си взели вие в подобна ситуация?

 

Огледах сайтовете и в общи линии, бягайки от най-ниските, които са brass, избора се свежда до Paiste 201 (ex. 502), Meinl MCS или Stagg-ове. С последните съм най-незапознат, мернах някакви такива на последния етаж на малкия цум на някакви супер тънки цени.

 

По-принцип говорим за някакъв сет 14hh, 16c, 20r.

 

Мисълта ми има ли какво толкова да му умувам или да се хвърлям на най-евтиното, което намеря.

Редактирано от zazo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има доволни има и недоволни от Стаг. избора си е твой. незнам на какви цени си ги видял, при ниските серии каквото и да вземеш все е shit . обаче и тук марковото един вид си е по- по- най-. не ти ли достигат пари за Zildjian ZBT или ZXT . втора ръка също се намират по евтини решения и п убави серии :D наистина е добре да кажеш с какви пари разполагаш щото така само да гадаем и да съветваме кюравото е трудно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина малко са паричките 250-350 левчета, с малко зор мога да ги направя и 400, но не ми се иска. Цените, които знам са 400 лв. за Meinl MCS 14hh, 16c, 20r. и ми казаха за Paiste 502 за към 350. A и Мейнл хедлайнар брас е 270 лв, но това не е вариант, метеори имах навремето неща да се надена пак на същия х**.

 

Друго не съм оглеждал за момента. Предпочитам да са сет щот така излиза малко по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми какавото и да вземеш то всичко е на една черга, вече ако си фен на една или друга марка взимай от тях. поразрови за нещо втора ръка така поне може да спестиш някой лев :) но така може и да не са комплект чинелите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят съвет е да не си прахосваш парите по нови чинели,по-добре търси нещо на старо,те чинелите като ги вземеш нови и без това си променят звука!Не се притеснявай дали са от една марка,серия и т.н просто гледай да е нещо сносно и прилично като звук!Само да не е stagg :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , вземи си на старо ама ако намериш евтини на старо,което е доста съмнително...за нови супер-евтини,здрави и не-чак-напълно-насрани-като-звук си намери paiste 302

 

ако все пак си вземеш sabian b8 или b8pro(по-добри и по-скъпи) най-добре

 

и не си купувай stagg!!!!чупят се!!!!

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим на све. :unsure:

Ще ходя днес да огледам при Пепи Славов, какво се намира и ще решавам. Пък като напазарувам ще се похваля.

 

Още един въпрос. На дебелия Русинов магазина, последно къде е? Едно време беше в една бяла къща в една пресечка срещу Заимовата градина, сега чета, че бил някъде около консерваторията. Там едно време имаше магазин отзад в двора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След бая обикaляне, в крайна сметка взех това:

 

PST3_Universal_Set-d7e070b02fea477948759f445c92d5e9.jpg

 

за 314 пари от толкоз обсъждания нов магазин.

 

Доволен съм от обслужване, отношение, въобще екстра. Оставиха ме да си пробвам и да си решавам колкото и както искам. Разгледах и цени на други неща и като за БГ изглежда премливо.

 

Освен три комплекта Yamaha има кожи Evans, палки Promark, чинели Paiste, Istanbul и Meinl.

 

Иначе чинелките като за тия пари и бая жълтия си цвят, звучат доста прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе новите 302 и 502 са 101 и 201, тия май са някаква "междинка", дето преди незнам да я е имало. Не че има съществено значение. На мен все на междинни модели ми върви, ама дано не стана като с колата, че :):):) :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.