Jump to content
Българският форум за музиканти

Paiste Inovation


Recommended Posts

Та значи гледам, че мога лесно да си ги купя от БГ тия чинели...пробвал съм ги преди време...говорих с разни хора дето ги ползват и те ми казаха, че Paiste по-принцип се водели за по-здрави(нечупливи) чинели от Sabian и Zildjian...не че не съм чупил и Paiste...Та искам да питам имали някой директни впечатления как биха се отразили тези чинели на свирене в rock'n'roll банда...смисъл като звук как ви се струват ;) и по-здрави ли са наистина???Става дума за medium сериите не за разните mega hiper rock custom ultra thick ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и по-здрави ли са наистина???

след слата участ на тея двата истамбула,май това е един от водещите фактори! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Да бе да е.а м.....а много ги чупя бе да е..а и чинелите, а нямам пари да си купувам през три месеца чинели ;) искам да си купя готини здрави чинели и да забравя поне за 2-3 години ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам кой твърди че са по-здрави ама аз нямам подобни наблюдения,за мен най-здрави са Сейбиън от това което съм наблюдавал лично<_< включително при евтините серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм,аз цял живот свиря на Thin или най-много на Medium thin чинели,а не съм чупил досега,което ме навежда на мисълта,че проблема може да не е в чинелите,затова не бих изказал мнение по въпроса :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 16" китаец Inovations, за малко свирих и на 17" медиъм креш, чинелите са сравнително добри, но не и за rock'n'roll банда , китаеца минава както и да е , но крешовете доста светлички ми звучаха. а и са доста тънки. по принцип звука и видът им е сходен с този на старата серия 602 , поне според мен <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш със Sabian... Пифа от колко време ги тероризира и са си здрави... предполагам знаеш :bravo: аз не че много от чинели разбирам, ама си мисля че и като звук и стил ще ти допаднат. Яко Rock'n'Roll хава <_<

 

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм,аз цял живот свиря на Thin или най-много на Medium thin чинели,а не съм чупил досега,което ме навежда на мисълта,че проблема може да не е в чинелите,затова не бих изказал мнение по въпроса :think:

И аз нещо такова си мислех-проблема надали е само в чинелите...Мразя да критикувам ненужно,ама виж техниката на удряне на чинела.

А от тая серия на Пайст не съм пробвал ,но грозните 302 и 502 бая бой са яли и са ми здрави до един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на Мастера. Не е до здравината на чинела, а до начина на удряне. Ако млатиш както го правят по клиповете западняците, няма марка, която да ти се опре. Първия ми Paiste е от 1984 година и още е с мен. При тази марка е характерно сцепването по периферията в посока към кубето или по каналите на струговане. При Zildjian направо се чупят парчета или се откъсват от кубето. Виждал съм такива поразии при колеги. За Sabian нямам наблюдения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:virtuoz: аре колеги да не го обръщаме на "мойта техника на удар по чинелите е по-добра от твойта и затова не ги чупя",а?човека зададе конкретен въпрос и предполагам иска конкретни отговори в тая тема... :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) аре колеги да не го обръщаме на "мойта техника на удар по чинелите е по-добра от твойта и затова не ги чупя",а?човека зададе конкретен въпрос и предполагам иска конкретни отговори в тая тема... ;)

Именно ! Къде е отговора в твоето мнение :read: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):) прав е katsko . а и не мисля че това да си запазиш чинелите е толкова до техника на удара, аз досега счупен 302 или 502 не съм видяла( свирено с тях от сравнително начинаещи барабанисти с огромна доза блъскане по репетиции) , затова пък многжеството 2002 които съм докосната все им е имало нещо, я пукнати я рязани ,а с тези чинели уж все по напреднали барабанисти са свирили .като се замисля само един китаец 2002 на Желез е бил като нов.явно и класа на чинелите не определя тяхната здравина,защото преди време си мислех че колкото по скъп че чинела толкова по здрав е. Inovations са тънички,поне тези които аз пипнах, китаеца ми ми изглежда много по хилав от старият ми ZXT и още по старият 502. но затова пък звука е по добър. Коко в БГ доколкото знам Поромански от ТЕ свири изцяло с тази серия, ако имаш някакви контакти с него,защо не го попиташ да те посъветва. едвали ще те ухапе
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахах не ме е хапал Венко досега права си :);):) надявам се и да ме хапе за в бъдеще ;):lol::lol: Да бе неговите съм ги пробвал и честно казано горе долу ме кефят като звук(особено той като свири е страшно) само че той има друг стил на свирене и затова гледах да питам тука да видим хората по-силно свирещи какво ще кажат за здравината на тези чинели...ама както и да е аз май си харесах други чинели ;) само трябва да измисля някой да ми ги донесе от САЩ...айде ако има навити черпя B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.