Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен проблем с флойд


Recommended Posts

Здравейте, незнам дали има друга такава тема - потърсих и не намерих =)

Преди 30-40 минути реших, че е добра идея да си почистя флойда - цялостно. Разглобих всичко и го полишнах, както си трябва. После обаче като сглобих всичко, сложих новите струни и започнах да настройвам китарата стана нещо, което на мен поне ми е доста странно. Напрежението в първата струна е много голямо (страх ме е да я донастроя, струва ми се че ще се скъса), във втората много малко, а в останалите ми изглежда нормално балансирано. Въобще незнам на какво се дължи, на допир пружините долу ми се струват равномерно напрегнати, височината на магарето е равномерна от 2те страни и навсякъде, където има за затягане - всичко е затегнато. Двата винта, за които са прихванати пружините какво ли не ги правих, по сякакъв начин ги въртях, но вече ме е страх да не прееба разбата от въртене.

Моля ви, ако някой дори има идея от какво може да бъде това да сподели, играх си тук сумати време и вече незнам какво да правя, а като знам че китарата ми е преебана не мога да спя спокойно.

 

Благодаря предварително

Редактирано от Dark Sun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да схвана :girl_witch: Напрежението на струната не зависи ли от това колко ще я опънеш с ключа (на главата на китарата) при отключен нът, а после само донастройваш леко с винтчетата на флойда :rocker: В смисъл ако всичко е наред при отключен нът като натегнеш една струна другите се отпускат и така настройваш отново и отново докато докараш всички струни на правилния тон, после заключваш и правиш финна настройка със винтовете на флойда, не става ли?

Редактирано от azzinoth1126
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - настройвам китарата в РЕ. Първа струна за да ми стигне до тона РЕ се изпъва супер много, а втора за да стигне до ЛА - никакви проблеми и е хлабава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А останалите струни как са? Ако всички струни са били махнати не трябва да се натягат веднага до крайния тон, а полека-лека да се натягат с по малко една след друга равномерно всичките докато всяка стигне желания тон :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не настройвам китара с флойд за първи път, ясно ми е че би било малоумно да натегна само първа струна докато другите са отпуснати =). Китарата ми е настроена в момента - но първа струна е много напрегната, а втора - в сравнение с първата хич даже. Останалите струни са настроени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при настройка на китара с флойд задължително се почва от 6-та струна, демек от по-дебелите към по-тънките.

Иначе напрежението от пружините е достатъчно голямо че да скъсаш струна, а и никога няма да успееш да я настроиш така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполагам се дължи на това, че е натегната първоначално само първа струна, може би напрежението не се е балансирало или нещо от сорта, знам ли... Все пак е добре и други хора да дадат мнение по въпроса :girl_witch: Когато съм махал на моята китара с флойд всички струни винаги съм ги слагал по описания от мен начин и не съм имал такива проблеми досега :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей братчед, я прегледай да не би след смяната без да искаш да си разменил първа и втора струна  :girl_witch:

 

На мен лично ми се е случвало, особено като им клъцна главичките и оперирам на не много светло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменям всеки месец горе-долу струни, досега не ми се е случвало. Подчертавам, че това ми се случва за първи път след като разглобих целия флойд, но не се сещам какво може да съм направил, че да се получи този дисбаланс в напреженията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nevermore леле човече, ще се гръмна прав си

Просто искам да си разбия главата някъде. Светнах лампата и наистина е така ще се самоубия. :girl_witch:

Най-смешното е, че и преди ми се е случвало и хич не се сетих, че може да е от това, бях убеден че съм осрал нещо като съм сглобявал флойда. Незнаеш колко съм ти благодарен =d

Редактирано от Dark Sun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rocker:  нямаш грижи!

 

 

Заповядай на следващата музикантска сбирка в Спорко и можеш съвсем спокойно да ме почерпиш с наливно Старо Бърно - най-доброто  :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие =)

Деба, верно е тва дето казват хората, че никога не е късно да се изложиш... =) :girl_witch:

Ако те срещна някога - избери си нещо алкохолно между 1 и 5 лв. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.