Jump to content
Българският форум за музиканти

Боядисвам си китарката


Recommended Posts

значи китарката я купих преди повече от година от един съфорумник специално на мене ми е много удобна за свирене и немога да разбера защо всички се оплакват, че са неудобни, ама май се отплеснах от темата :).

Китарата е синя с rosewood fingerboard и дълго време не стоя на стойка а на един стар креват а и брат ми свири по едно време на нея и лака е супер много надраскан на места боята е доста обелена. Отдавна се канех да я боядиша но все не ми достигаше смелост да я разглобя, но снощи си пуснах "треснята на металика" както се пееше в една песен на Аналгин и я разпарчетосах :). Довечера ще кача малко снимков мат'риял.

Колебая се какъв цвят да я боядисам <_< вчера боядисвах едни спирачни апарати в тъмно зелен металик и много ми хареса представям си го с много перлички, ламбо оранжево или златисто също с много перлички.

В xxxx в младост(където бачкам (happy)) има един squier strat affinity серия и е с двоен адаптер и вади много приличен звук и си мисля да сложа един и на моя та въпроса ми е ще трябва ли да фрезовам тялото?

Дайте некой друг съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се измъчвай с допълнително работа (фрезоване и т.н.)! По-добре си купи един двоен адаптер с размерите на единичен (humbuker с размерите на single coil) и обърни повече внимание на пребоядисването. :punk_guitar::hysterical:

 

ето за пример един на DiMarzio (някъде към средата на страницата):

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%80%A6&st=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и това го обмислих и ще видим на мен ми е по важна боята :) днес цел ден си клатя краката в РФ (в младост) и си скицирах една- зелени tribal flames на черен фон или обратното довечера ще я оцветя и ще реша

 

 

p.s. някой може да дойде в магазина да му продам един Highway :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така изглеждаше

това отива на гърба на грифа

смятам да направя тялото с такива tribal flames

изглежда така разглобена

и сматам да се получи нещо такова накрая на проекта с по наситени цветове естествено това е само химикалка от 20 стотинки <_<

так!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тялото има фрезовани фабрично канали за 2 хъмбъкъра и един сингъл, така че ако сменяш адаптери няма да има нужда от допълнително дълбане.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми значи ще си купя едно хъмбъкърче след време,че ме гони малко кризата в момента

след малко отивам в мазъта да търся шкурка, че не ми се купува нова- знам че има някъде в промишлени количества

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

еми.. след цял ден прекаран в шкурене на 10 000 слоя лак и боя се появи туй лице и гръб \,,/

Редактирано от koceko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пих една фанта починах малко и огледах тялото. Има няколко следи от удар :) какво да ги направя? Бащата има кит за дърво, но знам, че това не е много здравословно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е желателно да китосваш, но не е и фатално - ако са малки не се притеснявай да ги китосаш и да изшкуриш после всичко ненужно.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.