Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Относно Ямахата, пристрастен съм като притежател, но ще се опитам да дам малко по-обективно инфо.

плюсове:

- невероятно красив финиш, виждал съм го на живо

- noveau машинки, много хитроумна система, интересното е, че не са желязни, а от някакъв композит

- fast sizes, т.е. по-плитки корпуси в сравнение с диаметъра им, което принципно е характерно за по-високите серии и върши работа най-вече при джаз/фънк свирене, където никой не иска църковни кънтежи на томовете като в албумите на Хелоуин

- хардуерът на Ямаха е многократно доказал се, а те използват един и същ и за евтините и за скъпите серии на барабаните си, т.е. все е хубав

- Ямаха е голяма марка, с много читав дистрибутор в БГ, т.е. напълно е възможно да се поръчат и купят допълнения към този кит малко по-нататък

 

минуси:

- все пак е евтина серия и дървото не е от общоприетите maple, birch или oak, ами mahogany, което дава задоволителен звук, но е далеч от скъпите

- noveau lugs - колкото и да са хитри и композитни, точно това ми се струва потенциален проблем, защото не се знае колко са издържливи, а ако тръгнат да се спраскват, лошо

- YESS системата за закачане на томове на Ямаха продължава да не ми харесва като идея. Вече две години не забелязвам да има механични проблеми, но продължава да не ми харесва толкова, колкото конкурентните

- стойките са с единични крака

 

Премиер

плюсове:

- английското качество си е английско качество, всичко по тях е абсолютно перфектно направено

- истински съспеншън маунт

- легендарният diamond chrome на Премиер, никоя друга фирма не е успяла да докара същия блясък досега

- стойки с двойни крака и като цяло хардуерът е много читав

- много добър и дълбок лакиран финиш, изобщо не може да се сравнява с гадните фолиа

 

минуси:

- също са от mahogany, но тва е положението

- екзотични са за страна като БГ, ако решиш да разширяваш комплекта, ще видиш зор

цитирам YtseJam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.