Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква дължината на ноктите поддържате


Begemot

Recommended Posts

Абе изправен съм пред поредния проблем. Значи чета си аз книжката "The Principles of Corect Practising the guitar" и следва указанията за свирене с пръстите на дясната ръка. Е съжелявам, ама така както е обяснено излиза, че трябва да си изрежа изцяло ноктите, иначе просто не става за свирене. Държиш си пръстите под ъгъл 45 градуса и дърпаш, ама мен така струната ми се завира под нокъта и трябва да сгъна пръста от втората фаланга за да се измъкна от ситуацията, ама така пише, че не е правилно. Съвсем се обърках.

 

Некакви идеи. :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе дамек, като правиш free stroke, poziciqta na prystite e slednata :

 

free.jpg

 

А като правиш Rest Stroke позицията е следната:

 

apoyando.jpg

 

Обаче от тая книжка разбрах, че второто положение на ръцете не е правилно за който и да е два от ударите. Но с първия удар за да нправиш Rest Stroke, трябва да заореш в струната и няма измукване.

 

За това говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е задължително да си режеш ноктите.много китаристи свирят с нокти.така звука е по-остър мисля че.на мен ноктите са ми много малки.по принцип трябва да са ми до върха на пръста,което прави 15 милиметра от началото им,но мойте са около 7-8 милиметра от върха.не знам защо са ми толкова малки,но предпочитам с пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свиря на класическа китара, но въпреки това си държа ноктите изключително къси - под 2мм. Просто така съм свикнал и по-дълги нокти ме дразнят, а понякога и ми пречат при хващане на акорди. Не виждам проблем да поддържаш къси нокти (пък и хигиена трябва все пак :green: ).

 

Ако все пак нещо те притеснява, те съветвам да зададеш въпроса си във форума на Guitar Principles - там има доста компетентни хора, които са навътре и с книгата и със свиренето.

 

Успех :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свиря на класическа китара, но въпреки това си държа ноктите изключително къси - под 2мм. Просто така съм свикнал и по-дълги нокти ме дразнят, а понякога и ми пречат при хващане на акорди. Не виждам проблем да поддържаш къси нокти (пък и хигиена трябва все пак :green: ).

 

Ако все пак нещо те притеснява, те съветвам да зададеш въпроса си във форума на Guitar Principles - там има доста компетентни хора, които са навътре и с книгата и със свиренето.

 

Успех :P

имаш предвид под 2 мм от началото на нокътя,или от върха на пръстите? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък използвам комплект пилички Hand Care - най-добрия избор за всяка жена

нежно натривам с подхранващ лосион, лакирам и фиксирам. вчеа си счупих нокът. не мога да го преживея. сега цялата линия на моята красота се развали ;);):ph34r: :inlove: :inlove:

 

:P:P;):):P:D:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свиря на класическа китара, но въпреки това си държа ноктите изключително къси - под 2мм. Просто така съм свикнал и по-дълги нокти ме дразнят, а понякога и ми пречат при хващане на акорди. Не виждам проблем да поддържаш къси нокти (пък и хигиена трябва все пак :green: ).

 

Ако все пак нещо те притеснява, те съветвам да зададеш въпроса си във форума на Guitar Principles - там има доста компетентни хора, които са навътре и с книгата и със свиренето.

 

Успех :unsure:

имаш предвид под 2 мм от началото на нокътя,или от върха на пръстите? :blink:

Имам предвид това, което стърчи. Всеки има различни пръсти и няма кво да си ги мерим :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техники на свирене - тирандо, апояндо ... чете се, но трябва някой да ти покаже. Класическа китара - нокти - увеличават бързината в пъти. Пускаш ги достатъчно дълги, така, че да не се чупят и си оформяш с пиличка. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезни

например аз не мога да взимам струна с безименния ако нямам дълъг нокът

просто е така закръглен на върха че струната влиза към сгъвката вместо

да застане на върха (щот го няма) и да "издрънчи" :headbang:

получава се все едно дърпам струната с кука

и аз ги държа на 2 мм иначе по дълги стават меки и се разваля работата

а и да звука е по друг с нокти :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирия на класическа китара и без нокти нищо не става.

Според мен дължината на ноктите при всеки е различно.Най-важното е да не се чупят защото поне ще е фатално.

Редактирано от Django
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са по 2-3мм - това ми е напълно достатъчно да свиря на класическа китара и това да не ми пречи на свиренето на електрическа (тапинги, ала-бала). Само на палеца оставям по-дълъг, около 6-7 мм. Нинам що всъщност :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са по 2-3мм - това ми е напълно достатъчно да свиря на класическа китара и това да не ми пречи на свиренето на електрическа (тапинги, ала-бала). Само на палеца оставям по-дълъг, около 6-7 мм. Нинам що всъщност :green:

За да си бъркаш в ухото може би :)

:violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техники на свирене - тирандо, апояндо ... чете се, но трябва някой да ти покаже. Класическа китара - нокти - увеличават бързината в пъти. Пускаш ги достатъчно дълги, така, че да не се чупят и си оформяш с пиличка. Успех

Точно така е ! Има неща от класическата китара ,които няма начин да се изсвирят ако си без нокти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.