Jump to content
Българският форум за музиканти

МИДИ китари


WenzelWeck

Recommended Posts

Ето една темичка за така наречените МИДИ китари и МИДИ системи...

Най-новото (поне в БГ е новост) и доста интересно за повечето свирачи инструментче... да можеш да свириш на барабани от китарата си хич не е безинтерестно ,дори за хората привърженици на класиката ,включително и за акустичните китаристи. ;) Да не говорим ,че миди-то има доста повече възможности ... :)

За клавиристите това сигурно е поредният експеримент на лудите музиканти по света ,които също са измислили и синтезатора в момент на вдъхновение :):D :D

 

Та ,нека вместо аз да изказвам вероятното мнение на някои от вас ,вие сами да го дадете....

Ако имате подобна китара или система ,любител сте или дори ,ако си нямате понятие какво по дяволите пък е това пост-нете едно отговорче за тази чудесийка.... ;)

 

Един добър нагледен пример ---->

 

 

П.С. Ако има подобна тема ,моля моята да бъде изтрита... :)

 

:metalist:

Ай ,със здраве и НАЗДРАВЕ! :)

Редактирано от WenzelWeck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал, Славчо Битраков (Slav De Hren) е използвал подобни MIDI системи още преди около 16-17 години. Знам, че във форума се подвизават хора, които свирят или са свирили с него, или пък са присъствали на въпросните концерти, моля да ме поправят ако греша.

 

Аз самият нямам подобна система, но пък бих си купил, защото наистина изглежда весело. :metalist:

Но честно казано не ми е много наложително, тъй като за записи разполагам с клавир, а за живи участия клавирът върви в комплект с клавирист. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнооооого хора свирят в бг с миди на едирол за около 900 лева можеш да си вземеш тази играчка миди адаптера и контролера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал, Славчо Битраков (Slav De Hren) е използвал подобни MIDI системи още преди около 16-17 години. Знам, че във форума се подвизават хора, които свирят или са свирили с него, или пък са присъствали на въпросните концерти, моля да ме поправят ако греша.

 

@Denis_S

мисля че си прав,и аз съм чувала подобни слухове...нз дали е истина

 

@BloodMetall

за жалост в БГ не са толкова популярни тези системи....

иначе в доста страни се използват отдавна.... :metalist:

 

за 900 лева не бих си взела сис ,защото както казва Денис_С има си и клавир за тази работа ,които върши много добра работа.... обаче ,ако имах излишни пари бих си взела определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо Велев и Слав Битраков ги вкарват още 91-а в България с група Слав (конкретно за МИДИ-китарата - човекът е Любо Велев, а Слав е по другите играчки).

Сборен албум на бандата ('91-'97) мисля, че още има по магазините, тъй като излезе скоро - 2006-та.

 

Последното, което ми е известно (сцената я познавам предимно чрез групите, в които участвам), че се е случило е албума на Слав де Хрен от края на миналата година "Картини от една изложба" (за който имаше критики от типа на "клавириста мачка, ама китариста не ме кефи нещо" :hysterical: )

В първия албум на Слав де Хрен - "Тавата", в който са само Слав и де Хрен (Воцек ;) ) от 2006-а има доста крайно използване на МИДИ и е почти неслушаем за обикновения юзър.

 

Цените доста паднаха на тази с-ма и съответно стана по-достъпна, но си изисква своето отношение, настройки и т.н..

Относно популярността и - дори Фендер пуснаха стратокастер, който директно се включва към Роланд (ако си спомням правилно).

 

 

Заканил съм се да си обзаведа басчето някой ден :greenangel:

...но за сега си перкам рокенролчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и дай Боже некой хубав ден и ние да се сдобием с подобни играчки...

 

А дотогава може да опитате да си поиграете с програмката "Lateral Guitar" (или "Guitar Synth 2.0" на фирмата Lateral Solutions). Не е съвсем като Роланд-ските системи, малко непоръбена е, но пък не иска никакъв хардуер - свириш си с наличната китара (или с произволен друг инструмент, дори глас).

 

Ще я намерите из вашите си източници за 'безплатен / учебен' софтуер :)

 

На слука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Бицев преди време беше така добър да ме насочиш към тая яка програмка за което мерси много! обаче това нещо няма настройване човек. имаш ли някакви идеи кои са най-основните неща които трябва да направя за да бачка добре ? troubleshoting-а както винаги е диверсия от основните проблеми .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се задълбавал в нея, но трябва някой ден да намеря време и да видя какво има по-отвътре :D Ще споделя какво съм открил, когато се случи да се позанимая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте. Аз използвам една много евтина системка със бас китара. казва се Sonuus B2M.

Може да видите тука демо:

 

 

цената и беше около 90 евро в томан.

аз лично не съм кой знае колко доволен. общо взето става за звуци от синтове без много атака, но пак трябва да се внимава с латенцията.

която всъщност точно пречи на това да се тригерират добре конкретни звуци с голяма атака.

 

в момента гледам за някакъв по-добър продукт, но май нещата са доста тегави.

май че най-добрата фирма за това е била axon, но те са фалирали и фактически май само продукти на роланд има на пазара.

доста се чудя към какво да се насоча. по-скоро целта ми е да имам миди конверсия единствено за да ползвам със софтуер. не ми трябва толкова модул, който да има милиарди фактори звуци и тн. даже сега има един педал синт на роланд (GR-20) който има супер много банки със собствени звуци, но MIDI изхода му е по-бавен и дори не съм сигурен дали ще ми свърши работа за софтуерни синтове. а цената му е доста сериозна :(

 

кажете верно някой ако има такава подобна системка, дали може да се пробва някой продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да му е бавен изхода? (миди-то) Аз ползвам такъв адаптер и синт на Роланд и не усещам латенцията... До колкото си спомням по паспорт латенция няма... Или е 1мс да кажем...

P.S. Виж ако ти имаш латенция от звуковата карта когато ползваш VST или нещо подобно - това е съвсем отделен въпрос...

P.S.S. Може да се разберем някой път да се видим и да пробваш как е при мен у дома - няма проблем за това... :-)

Редактирано от aldebaran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.