Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас Кубе


Recommended Posts

Честотнонаправляващите колони(bandpass), може би в най-голяма степен от всички видове, дават изражение на душевното състояние на собственика си.

Ако човек иска да си достави наслада, като слуша дълбок и отчетлив бас, то той няма проблем с това, че колоната не е особено силна.

В случай, че човек плаща данък обществено мнение, то той взима съответните мерки да не разберат само от неговия квартал, когато се прибира с колата, а и от съседния.

 

...колоната ми не е bandpass...

 

"^ Не ти ли е минавало през ума, че хората сами спират да обръщат внимание на приказките ти?"

Parni_Valjak, в случай, че съм нискоинтелигентен, е много вероятно да не ми е минавало.

Във всички останали случай, няма причина да ми е минавало, така че въпросът ти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честотнонаправляващите колони(bandpass) Е НЕПРАВИЛЕН, некомпетентен превод.

"Лентопропускащи" е правилният български превод - за тези които четат темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честотнонаправляващите колони(bandpass) Е НЕПРАВИЛЕН, некомпетентен превод.

"Лентопропускащи" е правилният български превод - за тези които четат темата.

:punk_guitar::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, лентопропускащ филтър е сполучлив превод на band-pass filter, защото успява да предаде същността на устройството.

Без да коментирам, доколко опитът ми е бил успешен, аз се опитах да преведа band-pass enclosure, запазвайки същността.

Това беше и причината да искам изрично да не бъде преведено като "лентопропускаща колона".

 

Използвайки различни конструкции за еднакви говорители, в band-pass конструкция може да се произведе звук със същата сила, като на говорителя се подаде в пъти по-малка мощност.

Това доказва, че в зависимост от случая, поведението на band-pass колоната може да бъде и като това на лентов усилвател.

Редактирано от Тео
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдение 1: Използвайки различни конструкции за еднакви говорители, в band-pass конструкция може да се произведе звук със същата сила, като на говорителя се подаде в пъти по-малка мощност.

 

Твърдение 2: Това доказва, че в зависимост от случая, поведението на band-pass колоната може да бъде и като това на лентов усилвател.

 

Твърдение 2 не е следствие на твърдение 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.