Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампова самоделка


Recommended Posts

Един добър приятел от родното ми градче донесе един грозен сандък у нас B) Но аз много се накефих на саунда и реших да ви попитам как ви се струва. Не обръщайте внимание на куцото свирене (последните няколко месеца поти не съм хващал китара и, да, аз свиря; знам, че е кофти :green: ), а кажете как ви се струва звука?

 

http://4142.hit.bg/tubegain.mp3

 

поздрави! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами горе-долу бива, но по-добре запиши някакви по-хомогенни рифове и после слоа.

Удари един-два продължителни пауър акорда, за да чуем как е компресията и какво е положението със състейна от ампа, запиши мютинги и прочее.

От това на записа разбрах само, че гейнът е твърде малко за метъл и твърде много за поп. :D Абе някак не ми звучи достатъчно juicy, може да е от късния час.

Ампът до край ли беше набримчен?

Аз имам голямо доверие в правените неща, кефя им се и смятам, че, ако са направени кадърно, са много по-куул от серийните.

Ако трябва да съм честен, този амп не е "мой тип". :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами горе-долу бива, но по-добре запиши някакви по-хомогенни рифове и после слоа.

Удари един-два продължителни пауър акорда, за да чуем как е компресията и какво е положението със състейна от ампа, запиши мютинги и прочее.

От това на записа разбрах само, че гейнът е твърде малко за метъл и твърде много за поп. :D Абе някак не ми звучи достатъчно juicy, може да е от късния час.

Ампът до край ли беше набримчен?

Аз имам голямо доверие в правените неща, кефя им се и смятам, че, ако са направени кадърно, са много по-куул от серийните.

Ако трябва да съм честен, този амп не е "мой тип". :dance:

Gain-ът е на 1 часА. Просто ме изкефи звука, затова дрънкам такива простотии :green: Иначе няма как да запиша друго, пичът си взе ампа. Беше дошъл само да джемнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един добър приятел от родното ми градче донесе един грозен сандък у нас :greenball: Но аз много се накефих на саунда и реших да ви попитам как ви се струва. Не обръщайте внимание на куцото свирене (последните няколко месеца поти не съм хващал китара и, да, аз свиря; знам, че е кофти :green: ), а кажете как ви се струва звука?

 

http://4142.hit.bg/tubegain.mp3

 

поздрави! :hello:

Знаеш ли с какви лампи е ампа , колко на брой (по каква схема е правен)

 

А също напиши чейна си и софтуера с който е записван

 

вива DIY TUBE AMP !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един добър приятел от родното ми градче донесе един грозен сандък у нас :cheers: Но аз много се накефих на саунда и реших да ви попитам как ви се струва. Не обръщайте внимание на куцото свирене (последните няколко месеца поти не съм хващал китара и, да, аз свиря; знам, че е кофти :green: ), а кажете как ви се струва звука?

 

http://4142.hit.bg/tubegain.mp3

 

поздрави! :hello:

Знаеш ли с какви лампи е ампа , колко на брой (по каква схема е правен)

 

А също напиши чейна си и софтуера с който е записван

 

вива DIY TUBE AMP !!!

Идея си нямам за ампа. Никога не съм разбирал от кубенца особено много, а тук само се кефих, а той ръчкаше по компа. Много блусарлива бленда вади, радва ме :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо ми се губят хармониците в звука....знам ли......

има нещо 'нелампово' в звука. не знам. лично мнение но и по-добър звук съм слушал :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо ми се губят хармониците в звука....знам ли......

има нещо 'нелампово' в звука. не знам. лично мнение но и по-добър звук съм слушал :metalist:

хармоници = artificial harmonics = изкуствени флажолети

 

Къде ме чу да свиря хармоници тук, бе, Чавдаре? :metalist:

Иначе, съгласен, звукът не е нещо изключително, но аз и не твърдя подобно нещо - само дръннах нещичко да чуете какво си е направил пичът :beer: Той има някакво Лес Пол-че и комбинацията много го кефи :metalist: А иначе това е свирено с моята китарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.