Jump to content
Българският форум за музиканти

Cry Baby на Dunlop


Steve_Vai

Recommended Posts

Тази мечта за някакъв конкретен модел на Морлей ли е? За Morley CLW (Classical Wah) прочетох доста негативни мнения, докато за Dunlop Original CryBaby нямаше нито едно такова.

 

Питам, защото съм се наточил като за 3 световни да си купя уа-уа, и доколкото разбрах ще докарат и Dunlop i Morley, но вероятно само basic моделите.

ми да и аз съм чувал доста негативни изказвания за моделите на Мorley като изключим един, всъщност два - Bаd Horsie I и II. Аз лично съм пробвал единицата и според мен е доста добър. Мисля си че единствения нетостатак е че не можеш да го оставиш включен т.е. да действа само като филтър, без да си го настъпал(понеже е с фотоклетка), но може просто аз да не съм разбрал как става номера. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тази мечта за някакъв конкретен модел на Морлей ли е? За Morley CLW (Classical Wah) прочетох доста негативни мнения, докато за Dunlop Original CryBaby нямаше нито едно такова.

 

Питам, защото съм се наточил като за 3 световни да си купя уа-уа, и доколкото разбрах ще докарат и Dunlop i Morley, но вероятно само basic моделите.

ми да и аз съм чувал доста негативни изказвания за моделите на Мorley като изключим един, всъщност два - Bаd Horsie I и II. Аз лично съм пробвал единицата и според мен е доста добър. Мисля си че единствения нетостатак е че не можеш да го оставиш включен т.е. да действа само като филтър, без да си го настъпал(понеже е с фотоклетка), но може просто аз да не съм разбрал как става номера. B)

Ясно, значи ще трябва да заложим на CryBaby-то ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази мечта за някакъв конкретен модел на Морлей ли е? За Morley CLW (Classical Wah) прочетох доста негативни мнения, докато за Dunlop Original CryBaby нямаше нито едно такова.

 

Питам, защото съм се наточил като за 3 световни да си купя уа-уа, и доколкото разбрах ще докарат и Dunlop i Morley, но вероятно само basic моделите.

ми да и аз съм чувал доста негативни изказвания за моделите на Мorley като изключим един, всъщност два - Bаd Horsie I и II. Аз лично съм пробвал единицата и според мен е доста добър. Мисля си че единствения нетостатак е че не можеш да го оставиш включен т.е. да действа само като филтър, без да си го настъпал(понеже е с фотоклетка), но може просто аз да не съм разбрал как става номера. B)

Ясно, значи ще трябва да заложим на CryBaby-то ;)

според мен вес пак ги пробвай и тогава реши кой повече ти харесва.

на мен Cry Baby-то не ми харесва щото ми яде много от сигнала даже и на bypass и атаката ми заминава на кино :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази мечта за някакъв конкретен модел на Морлей ли е? За Morley CLW (Classical Wah) прочетох доста негативни мнения, докато за Dunlop Original CryBaby нямаше нито едно такова.

 

Питам, защото съм се наточил като за 3 световни да си купя уа-уа, и доколкото разбрах ще докарат и Dunlop i Morley, но вероятно само basic моделите.

ми да и аз съм чувал доста негативни изказвания за моделите на Мorley като изключим един, всъщност два - Bаd Horsie I и II. Аз лично съм пробвал единицата и според мен е доста добър. Мисля си че единствения нетостатак е че не можеш да го оставиш включен т.е. да действа само като филтър, без да си го настъпал(понеже е с фотоклетка), но може просто аз да не съм разбрал как става номера. B)

Ясно, значи ще трябва да заложим на CryBaby-то ;)

според мен вес пак ги пробвай и тогава реши кой повече ти харесва.

на мен Cry Baby-то не ми харесва щото ми яде много от сигнала даже и на bypass и атаката ми заминава на кино :killyou:

Хмм, тва не се бях замислял, ще взема да се замъкна с китарата и драйв-а да пробвам. Само да ги докарат да му се невиди (тормозя ги момчетат ежедневно по телефона ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steve Vai Bad Horsie Wah Pedal: This wah is okay. I bought it and found that it was not a true bypass and was not very good on volume. Even when I turned my 2 12" amp up ALL THE WAY you couldn't hear it very well. And then when you take your foot off, there's some lag time but then the volume comes back suddenly and blows your eardrums out. NEVER USE THIS AT A LIVE SHOW. It is not better than a crybaby, and doesn't work well clean. (which seems odd, doesn't it?) But I'm keeping mine because I use it to practice with at low volumes, which is about all it is good for.

 

Явно проблемът с това, че уа-то си хапва от нивото на сигнала е общ - морлей изглежда прави същите мизерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steve Vai Bad Horsie Wah Pedal: This wah is okay. I bought it and found that it was not a true bypass and was not very good on volume. Even when I turned my 2 12" amp up ALL THE WAY you couldn't hear it very well. And then when you take your foot off, there's some lag time but then the volume comes back suddenly and blows your eardrums out. NEVER USE THIS AT A LIVE SHOW. It is not better than a crybaby, and doesn't work well clean. (which seems odd, doesn't it?) But I'm keeping mine because I use it to practice with at low volumes, which is about all it is good for.

 

Явно проблемът с това, че уа-то си хапва от нивото на сигнала е общ - морлей изглежда прави същите мизерии.

хъм... аз имам двама приятели които имат морлета (единия I, а другия II) и не са се оплакали но знае ли човек... най добрия вариант е да пробваш head to head двата според мен B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JEMer е прав. Най-добре да ги пробвам и двете на място. Само да се появят - отнасям едно от тях като куцо пиле домат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JEMer е прав. Най-добре да ги пробвам и двете на място. Само да се появят - отнасям едно от тях като куцо пиле домат :)

Steve Vai Bad Horsie Wah Pedal е прекрасен! Останалите на Morley обаче... :)

 

Аз се доверих на Cry Baby (както е ясно от заглавието на темата :green: ) и съм много доволен!

 

Успех в избора!! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм...пробвал съм едно Morley дето беше по зле и от Bespeco, но Bad horsie си е друга работа. В РФ ми казаха че ще е някъде около 150$ което си е супер оферта :):):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crybaby-то е страхотно. Най-накрая си прибрах усилвателя. Посвирих 30на минути и беше супер яко. Жалко, че трябва да уча са. Обаче събота и неделя няма да излизам. В нас ще си свира :)

 

пс: Стив кажи някой трик нещо, съветче, цака. Че аз съм доста начинаещ или трябва само малко практика с туй чудо а?

 

Леле много се кефа. СУПЕР ЯКОООООО! :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :);););) :inlove: :inlove: :guitar: :guitar: ;);) :hello: ;):):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какъв тип съвет говориш, но ти препоръчвам ако слагаш дист, включи уа-то преди него :P

 

Иначе пиши РМ ако има нещо :)

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crybaby-то е страхотно. Най-накрая си прибрах усилвателя. Посвирих 30на минути и беше супер яко. Жалко, че трябва да уча са. Обаче събота и неделя няма да излизам. В нас ще си свира ;)

 

пс: Стив кажи някой трик нещо, съветче, цака. Че аз съм доста начинаещ или трябва само малко практика с туй чудо а?

 

Леле много се кефа. СУПЕР ЯКОООООО! :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :):happy::o:o :inlove: :inlove: :guitar: :guitar: ;);) :hello: :);):P

А да ти е честито ;)

Дай го някой път и аз да подрънча, като ти мине началната еуфория :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.