Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпросчета


mitko  666

Recommended Posts

Мисля да си купувам китара ама незнам каква и как да я разпозная дали е хубава казва ли ми са че стаг е мн гадна марка и бързо са чупи и разваля а също съм чувал че трябва първо с акустична да се започне и после електрическа китара може ли първо да са започне с електрическа и ще ме уграничили като свиря по някакъв начин или по трудно ще се науча кой марки са хубавите китари от Стара Загора съм знам само няколко магазина за китари в уневерсалния и техно полис има от къде е за предпочитане да си взема? сори ако има такава тема и пускам същата ама съм ноб и не разбирам нищо от китари предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също почнах на електрическа и не мисля, че е проблем. Все пак щом искаш да свириш на електрическа, такава си вземи.

 

А относно това каква да избереш тряба да се има предвид:

 

- каква сума пари имаш възможност да отделиш. Имай предвид, че ще трябват пари и за кубе/процесор и други дреболии.

- каква музика предпочиташ

- какъв тип китари харесваш

 

Относно качеството - получаваш това, за което си платил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм начинаещ ,за сега съм се ориентирал към 2 китари ибанез 350-ка и 370-ка и преди съм свирил на такива и ми хареса звука който вадят ,а и са ми удобни. Искам да попитам Jackson JS30 Randy Rhoads JKSN Black струва ли си като китара и по-добра ли е от ибанез 370?

Извинявам се на автора за спама.

 

Иначе за 450 лв. за китара са малко пари ,тъй като е "каквото плащаш ,това получаваш" Гледай да си събереш повече пари за по-скъпа ,но по-добра ,то това и една от причините да се започва с ефтина кухарка.Разгледай темите из форума и се ориентирай горе-долу каква китара искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tочно под твоята тема има една създадена от LooneyToon прочети я няма смисъл от едни и същи въпроси.И това за стагг са си предубеждения поне моята няма никакви забележки.И чак пак да са чупи и разваля и да са гадна марка много брутално звучи :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

преди да видя че си писал тамън я намерих и я прочетох не е същатата тема

Редактирано от mitko 666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара става ли е много относителен въпрос трябва да идеш и да пробваш и да прецениш дали китарата ти е удобна дали ти харесва звученето и т.н.Често тези нестандартни форми на б.ц рич са неудобни ни всичко си е до човек.Не сам пипал такава китара но попринцип мисля че са китари с по тежък звук.Нека тук се изкажат колегите китаристи.И така не се купува китара мога да ти кажа че става да я купиш но после да ме псуваш защото имаш много проблеми с нея и не забравяи че трябва да си купиш и усилвател а тази китара си е доста скъпа а ти си писал че може да отделиш около 450лвл а тази китара със кубе надхвърля 650лвл.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

за какво да става....????

филосоФски погледнато ВСИЧКИ СТАВАТ !!!!... просто някой са по- добре като съотношение цена качество, но пък ако няма проблеми с финансирането едва ли ще питаш "коя китара да купя", ами ще си вземеш поне 2-3, за които 2/3 от китаристите в форума си мечтаят така че избора си е изцяло при теб.

друго важно което трябва да разбереш за себе си е дали "ще си вадиш хляба с нея" или ще е "просто хоби", което може да се трансформира в "подпирачка за стена"

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

унас имам 5 клонки по 35 вата и субуфер 130 вата не може ли кам не го да са свържи китарата имам и звукова карта на компа

Редактирано от mitko 666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

може да стане, но звука няма да е "достатъчно добър"... китарите имат нужда от "специален китарен говорител" каквото и да значи това.... поне така пише навсякъде....

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря а да попитам как се разбира освен по звука една китара дали става а не да е някав дефектен боклук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aм общо зето забери някои приятел,познат или помоли някои които разбира защото ти трябва опит да разбереш някои неща.Или поне аз немога да ти дам съвети които да съм сигурен че ще разбереш и приложиш.А това за системата която имаш пробвал съм нещо такова но се получава пълен шит сравнение с китарно кубе(мое мнение) но попринцип може.

Поздрави

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.