Jump to content
Българският форум за музиканти

как да вържа 2 стъпала


tutti

Recommended Posts

1.имам едно стъпало 2по 400 вата и на него съм свързал 4 колони.ПОвече не може...Искам да увелича силата,и ако си купя още едно стъпало и две колони как да го свържа?Пулта ми е тоя?

 

http://www.maxmusic.co.za/ProductInfo.aspx?productid=RW5556

 

2.За какво служи кросовър-а?Каква е тая техника и ще ми е нужна ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами от едното стъпало прекарай сигнал (от лайн аута) към другото стъпало... по 2 бокса на стъпало. Крос овъра е сложна работа...не мисля, че е нужно да ползваш.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от едното стъпало прекарай сигнал (от лайн аута) към другото стъпало... по 2 бокса на стъпало. Крос овъра е сложна работа...не мисля, че е нужно да ползваш.

нищо не разбрах..Имам 4 бокса в момента на едното стъпало.То не може да работи на 2 ома.Затова искам друго стъпало и на него да закача още 2ли 4 боска.Въпроса е как да ги свържа.Доколкото разбитам-от стъпало в стъпало ли?така няма да стане според мен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така.

Миксер-стъпало 1

от стъпало едно - лайн аут към стъпало 2 (не от изходите за колоните...:thumbs_up:)

2 бокса на стъпало 1, и другите на стъпало 2

Ако имаш бас-боксове - по-мощното за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ето направих бърза схема.Как да бъдат свързани:

трябва да взема сигнал от пулта или двете стъпала някакси?

http://img17.imageshack.us/img17/8706/87161279.png

стъпалото е такова

http://www.tigervega.net/Irni-L/pa800big.jpg

Редактирано от tutti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от миксера подай еднакъв сигнал и към двете стъпала,няма как от едното стъпало да дадеш на другото в случая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, тези 2 жака на канал на задния панел не са ли вход и изход за сигнал? Ако е така, вързваш с жак-жак кабели двете стъпала и си готов. Ако стъпалото ти все пак няма изход за сигнал, то пулта ти поне има 2 субгрупи, можеш и от там да изкараш 2 канала към другото стъпало. А най-добре кросоувър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отзад на стъпалото са само входове...Аз затова попитах за какво служи кросовър-а?И ако и купя такъв бих ли могъл да ги свържа?

Редактирано от tutti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "входове" са паралелно свързани именно за подобни ситуации. На единия се подава сигнала от пулта, а от другия се взима сигнала и се подава на другото стъпало.

Има обаче един друг момент - тези входове са БАЛАНСИРАНИ. От тук произтичат допълнителни въпроси.

- Ако и двата усилвателя са с балансирани входове, трябва да се използва балансиран кабел.

- Ако другия усилвател не е с балансиран вход, кабела за свързване трябва да е балансиран/небалансиран. В този случай не е удачно да се ползва обикновен кабел с моно жакове, защото ще се наруши работата на балансираните изходи/входове. Това важи само ако и първия кабел (от пулта до първия усилвател) е балансиран. Ако всички кабели са небалансирани, няма проблем да се свърже системата и с тях. ( Макар, че балансирани изходи, когато са електронно балансирани (не с трансформатри, не трябва да се свързват с небалансирани кабели .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Кросоувър ще си решиш проблема, но има една лека спънка - никак не е лесно да се нагласи един кросоувър да работи така както трябва в съответствие с наличната апаратура. А ти спомена, че не знаеш дори за какво служи, което значи, че ако все пак решиш да ползваш кросоувър, ще трябва да викнеш някой, който разбира да ти го настрои на нужната програма. А общо взето функцията му е да разпределя сигнала по колони. Т.е. имаш 2 18" и 2 12" колони и кроса задава от тея, до тея честоти, 18" ките ще свирят, от тея, до тея - 12"-ките. Образно казано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "входове" са паралелно свързани именно за подобни ситуации. На единия се подава сигнала от пулта, а от другия се взима сигнала и се подава на другото стъпало.

Има обаче един друг момент - тези входове са БАЛАНСИРАНИ. От тук произтичат допълнителни въпроси.

- Ако и двата усилвателя са с балансирани входове, трябва да се използва балансиран кабел.

- Ако другия усилвател не е с балансиран вход, кабела за свързване трябва да е балансиран/небалансиран. В този случай не е удачно да се ползва обикновен кабел с моно жакове, защото ще се наруши работата на балансираните изходи/входове. Това важи само ако и първия кабел (от пулта до първия усилвател) е балансиран. Ако всички кабели са небалансирани, няма проблем да се свърже системата и с тях. ( Макар, че балансирани изходи, когато са електронно балансирани (не с трансформатри, не трябва да се свързват с небалансирани кабели .

ей това е отговор.Вече съм наясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.