Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Bc 300


I and I

Recommended Posts

Здравейте! :punk_guitar:

Моля споделете мнението си за тeзи модели инструменти на Stagg и Cort. Търся си четири струнен бас с активна електроника и съм се спрял на модела на Stagg BC 300 и на още един на Cort - GB 34A. Кое според вас ще е по-доброто решение. Пробвах Cort-а в магазина и ми дападна и като звучене, и като визия, но все пак търся мнението на възможно най-много компетентни хора, затова поставям темата тук.

Благодаря предварително! :)

Редактирано от I and I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добър избор, ама като опре до портфейла...Явно си начинаещ и не ти трябва активна електроника, вземи си един пасивен Стаг за 360 лв, после ше си купиш друго и с лека ръка ше продадеш Тупалката-за-килими. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо да не е активна елекрониката? Гореспоменатия Cort е на цена 350лв. нов в магазина и е с активна елетроника. Продавачът ми го препоръча пред Stagg-а, но все пак той е донякъде в интерес да го предлага, за да ми го продаде, затова реших да попитам и тук. Не знам защо има доста противоречиви мнения относно Stagg-овете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Cort , братле ,няма да съжаляваш - :godbless::) . Супер удобен е . Лично до Stagg - за мен тези модели са големи дръвца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Cort , братле ,няма да съжаляваш - :godbless::) . Супер удобен е . Лично до Stagg - за мен тези модели са големи дръвца :)
мо

Не знам дали ваобще си пипал такава китара да казваш че е дърво но аз лично сам притежател на Стагг BC300-BK(пасивна електроника) и баса ми е много удобен и според мен има качествата на по горен клас китари.Мои съвет е зимаи каквото ти е удобно и на мен ми викаха не деи зима стагг ама другите като не ми са удобни в ръцета закакво да се мъча.Така че варви и пробваи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като бивш притежател на Сагг мога само да кажа, че поне моя беше много удобен с супер тънко грифче. Много по удобен е от сегашния ми бас (Уаруик). Звука обаче си беше компромис, шумяха ми адаптерите и като цяло не звучеше много добре ама като начинаещ едва ли ще усетиш разликата пък и едва ли ще те бърка толкова много как звучиш тъи като основната ти цел е да си развиеш техниката (предполагам). Стага за упражнения е перфектен според мен, ако не друго не е сап грифа.

 

Каквото и да вземеш имай предвид, че след година ще ти писне от него и ще го смениш. Взимай по-евтиния и по-удобния в последствие като напреднеш със свиренето ще разбереш какво търсиш и като звук и като удобство.

 

прегледай и други евтини марки Рок Бас на Уаруик имат много добре звучащи модели, Скуаяр също не са лош вариант хващал съм много прилично звучащи и удобни модели, Винтидж мисля също са евтинки пък правят басове от Бабинга (африканско дърво).

 

и да знаеш ако не можеш да свириш ако ще и бас за 1 милион лева да имаш правен от кръста на който е бил разпънат Исус все зле ще звучиш. Ако си изрод ще сваляш пломби и с Кремоната от пресован картон (ако си изрод със хубав бас обаче и стомано-бетонни конструкции ще ти се кланят ) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Cort , братле ,няма да съжаляваш - ;):virtuoz: . Супер удобен е . Лично до Stagg - за мен тези модели са големи дръвца :drummer:
мо

Не знам дали ваобще си пипал такава китара да казваш че е дърво но аз лично сам притежател на Стагг BC300-BK(пасивна електроника) и баса ми е много удобен и според мен има качествата на по горен клас китари.Мои съвет е зимаи каквото ти е удобно и на мен ми викаха не деи зима стагг ама другите като не ми са удобни в ръцета закакво да се мъча.Така че варви и пробваи.

Ан тъй! Най-добре е като си с ограничени парични средства да си вземеш едно такова....колкото и да е тупалка, нали пак има звук...Като се научиш ше си земеш един за 1000 лв примерно, или за колкото там искаш...Пък и грифа е страшно удобен, можеш бързо да си местиш лявата ръка ( или дясната, зависи дали си левичар)... Кубето е по-важно, щото колкото и да е скапан баса, ако и кубето е скапано, става една манджа с грозде...

Редактирано от robtrujillo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се уточня .... пробвал съм този модел на Стагг . А до това дали е удобен всеки може да изкаже мнение . Не съм искал по някакъв начин да налагам мнението си или да засягам някои ревностнни почитатели на тази марка :thumbs_up::)

Просто Cort-a за мен си е по-добър :)

Редактирано от Такинса
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха в темата! Оценявам мненията ви! Coprophagus доста добре си се изразил! :thumbs_up:

Мерси за съветите! Колкото до другите марки, които си изброил - провах ги и Vintage, и Squier, но не ми бяха много удобни и не ме грабнаха. Да, прав си за това, че може би в началото няма да усещам разликата, чисто технически погледнато, най-вероятно. :yes:

Cort-а ме грабна и защото беше удобен, и защото ми се строи доста приличен инструмент за цената си. Най-вероятно ще го взема до 2-3 седмици. :surprise:

Обмислях вариант и за втора ръка инструмент, но мисля, че повечето ще ме посъветват за нов, при положение, че разликата в цената е 80-100лв.

Поздрави :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислях вариант и за втора ръка инструмент, но мисля, че повечето ще ме посъветват за нов, при положение, че разликата в цената е 80-100лв.

 

Ако една кола след 10 години интензивна употреба се превръща в кочина, то при един бас или китара е точно обратния процес :thumbs_up: Да не говорим, че при по-старите инструменти има доста по-голям шанс да е направен ръчно, а не на конвейер като днешните китайски и индонезийски производства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.