Jump to content
Българският форум за музиканти

Edge или Vs Edge Pro или Vs Floyd Rose


7thString

Recommended Posts

Понеже ще си вземам една китарка(Ibanez 350DX), иска ми се да чуя отзиви от хора, които имат пряко мнение за тия видове тремоло- тая конкретна китара има Edge III, но искам да знам какви са "недостатъците" му спрямо Edge Pro/Edge Pro II, или ако няма такива- каква е разликата, освен ценова ;)

 

Другото нещо, което ме гложди е дали има разлика в поведението на Floyd Rose(ама оригиналдЪ, не разни лицензни шитове) спрямо еджовете- най-вече, кое държи повече на брутализми(всички знаем мистър Вай колко садистично я ползва тая ръчка, начи тряя да е здрава)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еdge III е новият вариант на Edge, според описанието на Ибанец.

 

Не съм го пробвал и не мога да ти кажа мнение за него. Имам Edge Pro II и разликата е в захва6тането на ръ4ката - при Едж и Едж 3 системата е клик, а при моето си влиза нормално в жлеба и отзад се затяга с винт. В това отно6ение Едж и Едж 3 са по-издръжливи на разхлабване. Но като цяло няма да има6 проблем за Мистър Вайски изцепки с никое от трите.

 

Казано с думи прости - отнасяй китарката като куцо пиле домат и без да се замисля6. :unsure:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя Ibnez е с LO PRO EDGE тремоло и за мен това е най -якия флойд,единствения проблем е че след много яко и продължително ползване се износва едно пластмасово пръстенче на дръжката и леко се получава луфт,който лично мене ме дразни,но този пръстен по принцип се продава от Ibanez като аксесоарна част,а аз лично сим си решил проблема по друг начин,но като го докараш до там ,тогава ше ти обяснявам,а иначе грабвай метлата-жестока е :happy::):happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя Ibnez е с LO PRO EDGE тремоло и за мен това е най -якия флойд,единствения проблем е че след много яко и продължително ползване се износва едно пластмасово пръстенче на дръжката и леко се получава луфт,който лично мене ме дразни,но този пръстен по принцип се продава от Ibanez като аксесоарна част,а аз лично сим си решил проблема по друг начин,но като го докараш до там ,тогава ше ти обяснявам,а иначе грабвай метлата-жестока е :dance:  ;)  ;)

я обяснявай, че аз вече 3 ръчки счупих заради тоя ш*бан луфт... :)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r::beer::)

 

Като прочета нещо такова и ме обзема чувство на смях и недоумение, едновременно.

 

Как ги чупите тия ръчки, некои па чупели и т.нар. saddles при Флойд роуз.

 

Бассссссси!

 

Не една, а ............ 3 ръчки е счупил малдежа!!! :virtuoz:

:wall:

 

Басссссссссссссси! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чупил една :blink:

После един приятел се зае да ми направи такава ръчка и сега съм с дори по- добра от оригиналната :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя Ibnez е с LO PRO EDGE тремоло и за мен това е най -якия флойд,единствения проблем е че след много яко и продължително ползване се износва едно пластмасово пръстенче на дръжката и леко се получава луфт,който лично мене ме дразни,но този пръстен по принцип се продава от Ibanez като аксесоарна част,а аз лично сим си решил проблема по друг начин,но като го докараш до там ,тогава ше ти обяснявам,а иначе грабвай метлата-жестока е :D  :D  :)

я обяснявай, че аз вече 3 ръчки счупих заради тоя шибан луфт... ;)

ами ако говорим за въпросния пръстен на дръжката,при появата на луфт,просто го махаш и навиваш една две врътки хартиено тиксо,после отново слагаш пръстенчето което стои по отворено заради тиксото под него и уплътнава така наречения луфт :D;):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, да!

ами има и друга разлика.При единия вид болтовете за захващане на струните са дълги както при нормалния флойд и минават през самото тремоло и стърчат доста назад като орани4ават хода на тремолото ако искаш да вдигаш прекалено много или да правиш изцепки ала Вай като обръщаш ръчката назад и натискаш докто не опре в дървото или не скъсаш струна,а другия вариант е с къси болтове и те са отгоре върху самото тремоло изтеглени са по напред.Този вид флойд има доста по голям от нормалния.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, да!

ами има и друга разлика.При единия вид болтовете за захващане на струните са дълги както при нормалния флойд и минават през самото тремоло и стърчат доста назад като орани4ават хода на тремолото ако искаш да вдигаш прекалено много или да правиш изцепки ала Вай като обръщаш ръчката назад и натискаш докто не опре в дървото или не скъсаш струна,а другия вариант е с къси болтове и те са отгоре върху самото тремоло изтеглени са по напред.Този вид флойд има доста по голям от нормалния.Поздрави

имах пред вид ход,доста по голам ход,благодаря :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
:D:D:D

 

Като прочета нещо такова и ме обзема чувство на смях и недоумение, едновременно.

 

Как ги чупите тия ръчки, некои па чупели и т.нар. saddles при Флойд роуз.

 

Бассссссси!

 

Не една, а ............ 3 ръчки е счупил малдежа!!! :rolleyes:

:wall:

 

Басссссссссссссси! :happy:

В моите среди на това нещо (тремолото) му викат вибратор, та не се чуди как се чупят 3 бр. :P

Особенно ако е в женски пол :P:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.