Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблематичност :/


the_mess

Recommended Posts

Днеска реших да си сменя струните на Джаксъна(JS30DK).Отвинтвам аз джаджичките,за които са "заковани" струните и не щеш ли,Флоид Роуз сета...хлътва Оо.Задната му част хлътна!Отворих отвътре и нищо-всичко си е наред.Цял ден си се мъчих да узная отговора на тая мистерия ама курец!Някакви предложения зя оправия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A като отвори отзад, не видя ли пружините, които го дърпат надолу? :) Хлътнал е защото си махнал струните, които на свой ред го дърпат нагоре.

 

Разбери как действа цялата конструкция на плаващия тип тремоло системи (floating tremolo) и ще си отговориш на въпроса. В случая трябва да знаеш, че е добре да сменяш струните една по една, или ако се наложи да ги махнеш всичките, например за да почистиш грифа добре, флойдът се подпира с нещо, така че да не мърда.

 

Иначе нищо му няма на флойда, като му сложиш новите струни ще се изправи както си му е реда, ако струните са същия размер. :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) извинявам се че се намесвам но ако струните му са били 9-ки а иска да свири с 10-ки тряа да натегне малко пружините нали ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само едно немога да разбера, бе!

Закакво си купувате китари, скъпи с флойдове като дори и принципите на работа не сте погледнали в нета. Сега ще ми кажеш - "Трябва ми флойда!" Какво ти трябва като незнаеш как работи!?

 

Не пиша това мнение за да зараждам спор - така че ако някой се е подразнил - игнорирайте го.

 

 

@Пламен Миланов - Да. Гледаш Флойда да седи хоризонтално. Но нестава от веждъж - правят се две-три настройки докато застане на желаното място.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закакво си купувате китари, скъпи с флойдове като дори и принципите на работа не сте погледнали в нета.

 

И аз доста често се питам това. :dance: Още повече че цялото нещо не е нищо сложно и би трябвало всеки да може да го схване без да му се обяснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Someone Else мерси за свалянето на прешъра и изобще за отговора :dance: !

А взех си Флоид шото тва ми е първата китара и ми беше предложена от едни пичове от форума на Катехизис.Тогава въобще не рабирах за кво става въпрос...инак китарката е екстра.

Редактирано от the_mess
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.