Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за марка китари


OutdoorFun

Recommended Posts

Здравейте! Попаднах на тази марка акустични китари- Walden. Бихте ли споделили мнение за тях (въпреки, че един инструмент трябва да се пробва) ? Интересно ми е дали е известна марка, защото не я бях чувал досега..ииии..дали има китаристи от форума, свирещи на Walden? :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Icarus мисля имаше такава, виж в раздел Семпли

 

Доколкото знам Динакорд са им представители, като гледам сайтовете, не изглеждат зле за парите си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз имам G570CE модела и съм пуснал семпли както на пиезото, така и записана с микрофони - ето ги тук. Много съм доволен от китарката - много е приятна на свирене, и на звук. Приятен екшън, който не съм донастройвал, и готин гриф, който небрежно ти ляга в ръката. Изработката е добра, ключовете си държат като пушки, всичко е точ. Колебаех се доста между този модел и един на Ямаха, но Ямахата беше с почти 200 кинта отгоре, а бяха горе долу идентични инструменти. Отиди в някой Динакорд и ги разцъкай. Не знам с какъв бюджет разполагаш, но много силно препоръчвам китара с поне солиден капак, които при Walden мисля, че започват от 300-350 лв тези модели (без пиезо), по-ниските серии са си ламинати. За жалост в наличност Динакорд не мисля, че имат високите серии, най-скъпият модел беше G630CE, за около 500 лв. Което пак е яко, ама аз исках да изтествам примерно 3000 серията. Както и да е, пробвай ги сам, но си мисля, че няма да съжаляваш.

 

Класическите не съм ги пробвал, но и те изглеждат благи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси много, ще направя още няколко обиколки по магазините....също така съм се спрял и на Хонер...акустичните незнам как са, но свирих на класическа 2 години и съм много доволен от "Хонер". :)

Редактирано от OutdoorFun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз също съм с Уолден и съм доволен.:) На добра цена са и ако ти е първата китара, това е доста добър избор.

Препоръчвам ти я. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.