Jump to content
Българският форум за музиканти

Claude J. Woods Jr.


Recommended Posts

... или нещо такова, ще прецените сами. Имам удоволствието да ви представя запис от концерта на Клод Уудс, познат като един от певците на Earth Wind & Fire Experiences. Концерта беше на 18.03 в бар Камино. Записа не е от най-качествените, но според мен дава добра идея за творчеството му. В групата участват само български музиканти, чиито имена ще споделя по-късно. Ако ви харесва - няма да пропуснете следващия концерт, който се очаква да бъде през втората половина на май.

 

Прилагам *.rar, мисля, че ще е досадно да се свалят 14 песни една по една.

 

Claude J. Woods live

 

Приятно слушане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Up! :thumbs_up:

Ето и музикантите, свирили в проекта:

 

Боби Вълчев - пиано

Мирослав Иванов - китара

Стефан Маринов - бас

Росен Ватев - барабани

Пейо Филипов - тромпет, вокали

Киро Македонски - саксофон

Преслава & Маги - вокали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко, Steff!

Аз не намирам записът да е некачествен в каквато и да е степен.

Earth Wind & Fire са яка класа, ама и вие сте забили като за световно. ВЪР-ХА!!! ;)

Още повече се изненадах, че гениален тромпетист се подвизава в други предавания (малко като "придворен шут"), но добре, че Момичето на късмета не е решило и да пропее...

 

Слушам си го с възторг. Ще направя всичко възможно да се озова на втория концерт (И ако пак направите Georgia on My Mind, Purple Rain, Wrapped Around Your Finger... и Eleanor Rigby, и ти се стори, че някой от публиката се надвиква със стена от Marshall-ки, да знаеш, че не е микрофония... :) )

Страхотно, страхотно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за двойния пост (той и десеторен да е, пак има какво да се каже - 14 парчета!!!)

Да не се засегне Пейо, ама много ме впечатли и ръчнах из мрежата - да видя кой е тоя тромпет. Просто намирам, че има известна "дисхармония на посланието" в имджа на човека. И че трябва да си навакса като тромпетист. Всъщност - да доминира в това си амплоа! :no:

Браво още веднъж! Невероятни пасажи имате всички от бандата! И двете момичета от МА са много събрани! :punk_guitar:

Соловия вокал не го коментирам - то се чуе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е много интересно -

 

но защо непрекъснато получавам грешка "Файлът е временно недостъпен" от тоя сървър?? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Angelina - благодарности за позитивните изказвания, вече бях почнал да се притеснявам, че звучи толкова зле, че никой не иска да пише :)

 

@Бицев и всички други, които са се опитали да го свалят, но им дава грешка, ето още един линк с малко по-скорошен микс - нов микс

 

ако и там не става, може да ме потърсите на скайп steffmarinov, с удоволствие ще го пратя на всеки, стига да съм пред компютъра.

Ако някой реши, че може да го хостне на някакъв по-достъпен сървър, да се обади да му изпратя последния микс, ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Angelina - благодарности за позитивните изказвания, вече бях почнал да се притеснявам, че звучи толкова зле, че никой не иска да пише :rocker:

Ми ти малко... притеснено и сбитичко си се изказал от самото начало (да му се не види и сбърканата форумна SMS-култура, дето витае навсекъде! :) ). Ако ти кажа честно, от написаното за качеството на записа помислих, че едва ли не някой запален фен е направил запис с джиесем. Какъвто и концерт да е - няма да искам да го сваля. Да не говорим за rar-нат обем.

 

А пусни и един списък с парчетата - да видят хората какви сте ги надрънкали вътре!

И някоя снимка, ако ти се намира - също не бих се разсърдила.

И дати за следващия концерт, моля! И в тази тема, и в онази - с анонсите.

Това е изява от голяма класа - представи я информативно и по достойнство! И ние сме хора и трябва да се радваме...

Аз казах. Хау. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:) ОК, взимам си бележка.

 

Записа е с прилично качество, въпреки че има какво още да се желае.

 

Списък на парчетата:

 

01. What's Up - Donell Jones

02. Eleanor Rigby - The Beatles cover

03. Soul Groove - Claude J. Woods Jr.

04. Rosena - Claude J. Woods Jr.

05. Just Let The Day Go By - Claude J. Woods Jr.

06. Wrapped Around Your Finger - The Police cover

07. Miss Hostile Hollywood Flake - Claude J. Woods Jr.

08. Superstition - Stevie Wonder

09. Georgia On My Mind - Ray Charles cover

10. Music Man From LA Town + solos - Claude J. Woods Jr.

11. Feel Love Everyday - Claude J. Woods Jr.

12. Purple Rain - Prince

13. Something In My Feet - improvisation - Claude + band

14. Under The Sun

 

Пускам и малко снимки, въпреки че вече съм качил в раздел "снимки", моля модераторите да ме прощават :)

 

o633745267959843750.JPG

 

 

o633745268267656250.JPG

 

 

o633745268842343750.jpg

 

 

o633745269172031250.jpg

 

тая последната е живо опровержение на твърдението, че басистите свирят до 7-мо прагче!

 

Датата за следващия концерт все още не е уточнена, но се очаква да е втората половина на месец май!

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра звучите, Steff !!! Браво !!! :) А и записът си го бива. Само бек мадамите малко много звучат на заден план...

 

Не ми стана ясно обаче - има доста кавъри, а основни парчета на Earth Wind & Fire не чух...

 

 

 

Още веднъж поздравления за професионалното звучене и то на една сцена с човек от легендарна група!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодарим, благодарим :)

 

Btw, забравих да спомена - видеото от концерта ще е готово скоро!

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да получа файла и слушам концерта - за трети път.

 

Страхотно!

 

Човека си пее, ама и бандата здраво свири, нЕма 'лабаво.

 

Вокалистките наистина се губят малко, както и публиката (при диалозите с нея) - и целия микс може да се пооправи, но не е болка - на живо е, все пак, а и всичкото внимание е в яркия солист, в достойните за него солови инструментални партии и стегнатия съпровод. Като цяло изпълнението и преживяването е от най-висок клас.

 

Малко ми е далечко да прескоча за следващия концерт, но на всички от форума препоръчвам: не го пропускайте!

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеф :drummer:

Ех и на мен ми е далеч за концерта, но поне видеото като е готово,дай да се порадваме :singer:

 

ПП.

...and You can't have a strong house without a strong bass
:girl_cray2: Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за снимките и за (вече) доста по-изчерпателното представяне, Steff!

Приемам, че злото е поправено. ;)

 

Аз понеже много се притеснявам кога ще пуснеш анонс за датите на концерта през май (щото си слушам вашите неща и си поработвам кротко B) ), реших да ти обърна внимание върху една тема в раздел "Предложения":

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry430224

Моля те, запиши концерта в календара на форума - струва си, уверявам те!

Пусни датите, веднага щом ти станат известни.

Разпратила съм линка към втория микс и на приятели.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.