Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет за избор на китара


stef_lp

Recommended Posts

Аз пък с доста добри впечетления останах от LINE6 Spider III 15w,а и за цена около 220лв. мисля че е добре,ако не греша цената нещо :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на писалите. Та ако си купя някакъв педал за ефекти те няма да имат нищо общо с усилвателя нали.. тоест ще звучат еднакво и на 2-та?

 

п.с. нещо много смотано почна да ми подрежда темите всички мнения са в списък с линкове и не ги виждам едновременно трябва да цъкам отгоре.. незнам как реши изведнъж да се смени така и не можах да намеря от къде се оправя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. нещо много смотано почна да ми подрежда темите всички мнения са в списък с линкове и не ги виждам едновременно трябва да цъкам отгоре.. незнам как реши изведнъж да се смени така и не можах да намеря от къде се оправя..

 

От опции певключи на стандарт и готово.

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на писалите. Та ако си купя някакъв педал за ефекти те няма да имат нищо общо с усилвателя нали.. тоест ще звучат еднакво и на 2-та?

 

 

Напротив. Няма такова нещо като един процесор, да звукне по идентичен начин на два ампа. И точно тук идва якия момент, в който почваш да откриваш любимите за себе си комбинации по веригата Човек-Китара-Процесор-Усилвател. Но това изисква доста време, свирене и набутване с кинти. Мой съвет...харесай си амп и си вземи някой евтн зуум, за да се ориентираш бегло, кой ефект как звучи. Посвири малко така и като се почувстваш готов, се хвърляй на по-скъпи неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа?Най-добре е да почнеш с акустична,но...Ти си избираш.Аз почнах с акустична и сега ще прехвърлям с ел.Ако разполагаш с пари си вземи колкото се може по-скъпа,но предвиди и кубето все пак.Ако дойде на въпрос за кубе го избери с повечко ефекти :thumbs_up::icon_shithappens:

 

Аз съм дотук

 

ROCK ON

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирилите по-дълго казват точно обратното - търси си първо хубаво комбо, а инструмента може да е не чак толкова скъп (естествено трябва да е без дефекти и проблеми). Акустичната би ти помогнала ако тръгнеш на уроци с нея, иначе ако само ти се бичи метъл, направо на електрическа.

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.