Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросът ми е ...


febrezle

Recommended Posts

такаа ... Здравейте най-напред! Пожелавам на всички много късмет в музиката ви ! :П

Абее виждал съм студиа, които записват вокалите на един канал и се чува гласа много яко ... аз в къщи записвам на два канала сас еднаква големина на звука така, че да стане един вокал ... хубаво се чува, но ако някой ми каже какви филтри слгат в тея студиа или там какго правят така че вокала със един канал (записан на един канал) става така плътен и напомпен... :greenangel: Много ви благодаря!

 

ПС. Моите вокали се чуват много добре, но при записа на едноканален вокал имам чувството, че е по изчистено така да кажа ... хах ако някой ме разбира да каже нещо по въпроса :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм никакъв специалист по записване на каквото и да е, но си казвам, че не разбрах въпроса.

Моля те, човече, опитай се да кажеш точно - какво ще рече това "канал" в твоето питане?

Дали говорим за ляв (L) и десен (R ) канал на една и съща писта и се опитваш да разграничиш стерео и моно запис?

 

Или говорим за запис на няколко писти (всяка има ляв и десен канал), които са миксирани после в една?

 

Не бързай да отговаряш - бавничко, погледни, разчети внимателно и пак питай. Ще се намери кой да ти каже. Успех! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно, да не кажа със сигурност става въпрос за запис на 1 писта с ляв и десен канал. Каква програме използваш? В студията: 1.Микрофоните са други 2. Звуковите им карти са по-добри. 3. Често използват предусилватели и компресори. Вкъщи трудно ще се получи. Питай как са те записали в студиото където ти е харесало.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

точно за това говорих пистите ... проблема явно е във мойта карта :thumbs_up: C-Media 8000 нещо си .. май трябва да си купя нова мерси много :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.