Jump to content
Българският форум за музиканти

Тряс, изгоря говорителя!


Recommended Posts

Здравейте уважаеми коуеги! Значи преди няколко дни си купих китайска колона от колегата sid, която си работеше перфектно.http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/222385/cat/500/ppuser/5692 По негови думи някъде пишело мощност 420 w (предполагам става дума за пикова такава), самият той ме предупреди че това едва ли е така. Усилвателят ми е на 250 w и аз реших да тествам като и подам повече мощност! Ха, естествено тя изгоря! Позволих си да пробвам с повече мощност, тъй като имам и бас боксове на 12'' и при тях нямаше никакъв проблем. Разглобих колоната и отзад на говорителя имаше странно за мен означение 20 w/ 8 ома. Колоната е купувана от магазина на Техническия университет. Сега моят въпрос е какъв по-евтин говорител ще ми препоръчате и дали си струва този да се поправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе като ръгаш 250 ватов усилвател в говорител 20 вата какво очакваш? Ако много те е кефел този говорител може все още да пренавиват някъде. Преди Краси от несъществуващият вече магазин срещу зала Универсиада имаше хора, които ремонтират говорители, но му нямам координатите. Евентуално можеш да ги потърсиш от Митачков/ММД/. Гледай по обявите за говорител по-добре.

:hysterical: Какво стана с финансирането на репетиционна от министерство на културата? Много смела идея. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами рАботя сега по оборудването, за да мога да пусна репетиционната на пробен пусков срок, за да мога да "формирам" адекватен бюджет, за да си говорим с цифри, а не да има абе тука ми требват парички,пък вий колкот дадети. Ха! Чуйек ти отде знаиш за тъз репетиционна! :) Сега по същество,ами аз бях останал със идеята,че от тия 400w,дето ги пишело поне 200w ще има, а то те били 20w! :) Обаче проклетата финансова криза доведе до моето съкращаване от работа и сега положението е малко Тони Стораро.

Редактирано от Pro stack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отде знам - теб като те изпитват, на асистентите за репетиционни им говориш. :)

Успех!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто бас боксове с 12''-ки! Вършат неква работка да ти кажа! А и аз мислех за биема! Благодаря Ви за съветите сърдечно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.