Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се организира фест/концерт ?


Recommended Posts

Четох в раздела разни теми които са свързани с такива събития, но смятам че ще е много полезно за бъдещи организатори на концерти такъв наръчник (включително и на мен). Който има такъв опит нека сподели всичките си мъки. От къде се започва, как се търсят спонсори (как се пише плана който се представя пред спонсорите и какъв договор се сключва), какво озувачаване сте ползвали и дали е било достатъчно за размерите на залата, как се договаря с групите, какви допълнителни разходи са нужни, грешки които са допуснати и които трябва да се избягват и т.н. каквото се сетите. Ще съм много благодарен на всички които помогнат за този "Наръчник за младия фест организатор" :D Тъй като смятам с още няколко приятели да оргаинизираме нещо подобно ... дет фест с 7-8 групи в малка зала побира6та около 300 човека ... та така. Помагайте :);):metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и лесно и сложно. ако е комериално става трудно, ако е от ентусиазъм става лесно, но трябва поне едно няколко месеца подготовка.

 

после ще ти хареса и ще искаш само концерти и фестивали да оганизираш. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо като за начало не се свържеш с "Райдърите"(понеже виждам, че си ямболия).Мисля, че те имат достатъчно връзки в набирането на спонсори и организирането на масови РНР прояви(запои).При добро желание(надявам се)няма да ти откажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо като за начало не се свържеш с "Райдърите"(понеже виждам, че си ямболия).Мисля, че те имат достатъчно връзки в набирането на спонсори и организирането на масови РНР прояви(запои).При добро желание(надявам се)няма да ти откажат.

 

Райдърите са в списъка ми :) Щи мина и през тях. Но все пак искам да чуя хората как са преживяли една такава организация.

А до феста който смятам да правя има около 4-5 месеца. Така че тряба да успея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става така - около месец търсиш спонсори (безрезултатно), през това време да не забравиш да работиш, че и апаратура трябва да наемеш. с повече късмет ще влезеш в някое читалище, клуб или дискотека (последните две са за предпочитане, защото могат да услужат с две колони, примерно). кубета и барабани-чинели от групите при повече късмет. пулт от наскоро замогнал се приятел. кабели-мабели всеки да си носи. приятел с микробус, за да ги пренесеш. поне за реклама няма да ти дойде нанагорно. някой около теб, дето да разбира от фотошоп и само един ден в интернет ще ти стигне да съобщиш на всички. УСПЕХ! :wallbash:

Редактирано от Bobo Jazz-a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

кратикия отговор е с пари, мозък и ентусиазъм, като парите са главното, мозъка е нещото, чиято липса честопроваля, а ентусиязмът е ясен щом си тръгнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.