Jump to content
Българският форум за музиканти

За окото (и душата) на рокаджиите


Бицев

Recommended Posts

Украсата на това магазинче ме изкефи, та го 'щракнах' няколко пъти с телефона си. Две марки - легенди, отдавна символ на цяла култура и начинна живот, събрани заедно по тоя впечатляващ начин. Не знам дали е обща рекламна кампания по цял свят, или беше само локална приумица, ако е последното - евала на дюкянджиите (иначе темата е достойна за най-големите маркетинг-асове от Саачи и О'Гилви). В софийския фирмен магазин има ли подобно нещо?

 

3338803534_6a4bbd1c00.jpg3338798494_fca41f5e01.jpg

 

3338816504_ecbbae9050.jpg3338809766_92ef8b7274.jpg

 

 

Ако сте го виждали вече, извинявайте за ненужния шум. Ако пък някой иска големите снимки в пълен размер (за тапет на монитора или други нужди), може да ги изтегли от www.flickr.com/photos/maistora - на всяка снимка (след цъкване се отваря индивидуалната й страница), отгоре има ред иконки - цъквате на лупичката с [+] и си избирате размер - до 2500 х 2000

 

Подарък от Майстора :no:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко! Китарката Rory Gallagher стратокастера ли е?

 

Не е на Рори - едва ли ще сложат неговия исторически оригинал на витрината на някакъв дукян (еле в този град :) ), но прилича - или е подобно изстрадал инструмент на неизвестен наш събрат, или е някой от изкуствено състарените, ново-произведени 'signature' модели. Важното е символиката - и тя работи много добре - та чак до марковата бира :)

 

А магазинчето е в мръсния, изостанал, ислямски, некултурен (така поне си го представят мнозина нашенци)... Истанбул. Трябва само да видите 60-те магазина за инструменти само в тоя квартал (Пера, близо до генуезката кула Галата в края на Бейоолу) или да чуете някои от световните светила дето свирят всяка вечер в близкия Бабилон, или неизвестните местни (но доста добри) банди из десетките клубове само в тая махала - всяка вечер! Има як рок, и блуз, и джаз и латино- всичко под слънцето, а не само ориенталски маанета, както им се иска на защитниците на чалгата у нас...

 

Аз често ходя там в командировки: музикалния живот, мога смело да кажа, не отстъпва на този в Лондон (който отблизо познавам) - и като знам какво мислим за Турция, ме хваща срам и яд, че се имаме за 'европейци'...

 

Но това е изцяло друга тема -

 

А наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко неактуално за нашия край.Тука мнозинството моторджии са кафе-рокери с пистаци,а музикантите дет метали и кръчмари.Та кои били циганите? :hysterical::recourse:

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко! Китарката Rory Gallagher стратокастера ли е?

 

Да!

 

Вярно, Docc - знаеш си Фендерите. Аз не съм се задълбавал да разпознавам модела чак до десена на останалите люспи боя (Фендер правят и други 'олющени' модели именувани на големи музиканти), но реших да порверя - и наистина, Custom Shop-а правят точно тоя модел и го 'състаряват' точно до тая степен (и форма!) на обелване...

 

Тука миналата година правиха в Harrods (ултра-луксозния универсален магазин в Лондон) изложба на най-редките и скъпи легендарни китари, май и тази беше (оригинала!), но не съм ходил - к'во да им гледам :hysterical: Виж, ходя когато китарата се показва заедно с ръцете дето са я изтъркали и с главата дето подлудява тия ръце - на концертите на Големите (дето са още живи) винаги има защо да се ходи. На просто големите - като на лекция при професор. На Най-Големите - като на поклонение в храм - за пречистване на душата.

 

А китарите са от дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.